کد خبر: 516538 A

ظرف روزهای اخیر رخ داد؛

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر گفت: 6 پاکبان به علت گرمازدگی راهی بیمارستان شدند.

به گزارش ایلنا، مسعود غلامزاده‌فرد با بیان این‌که 340 پاکبان در ساعت‎های مختلف شبانه روز مشغول فعالیت در شهر بوشهر هستند، افزود: گرمای طاقت فرسا به همراه رطوبت شدید هوا شرایط کاری بسیار دشواری را برای کارگران بوشهری فراهم کرده است.

وی ادامه داد: در روزهای گذشته شش نفر از پاکبانان بوشهری به علت دما و رطوبت بالای هوا دچار گرمازدگی شدند و به بیمارستان انتقال یافتند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهربیان کرد: با تماس شهروندان و حضور به موقع اورژانس،اقدامات درمانی مورد نیاز برای این شش پاکبان انجام شد و اکنون در وضعیت خوب جسمانی قرار دارند.

غلامزاده فرد گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی، کارهای پیشگیرانه برای کمک به پاکبان‌های شهرداری انجام داده بودیم اما گرمای بی سابقه و رطوبت بالای 90 درصد هوا موجب شد تا تعدادی از این عزیزان هنگام کار گرما زده شوند.

پاکبان

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی، ساعت کاری پاکبانان در نوبت صبح را از 6 به 4 صبح منتقل کردیم تا فشار کمتری به آنها وارد شود اما به علت رطوبت بالا تفاوت چندانی بین دمای روز و شب در بوشهر وجود ندارد و همین مساله سبب بروز اتفاقات اینچنینی حتی در شب نیز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر از شهروندان خواست با رعایت مسائل بهداشتی و نریختن زباله در مکان‌های عمومی با نیروهای زحمتکش پسماند به ویژه در روزهای گرم سال همکاری بیشتری داشته باشند.

پاکبان

بیمارستان زباله شهرداری هواشناسی ساعت کاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر