کد خبر: 496798 A

رئیس هیأت نجات غریق کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛

رئیس هیأت نجات غریق کهگیلویه و بویراحمد از فوت چهارنفر در استخرهای این استان در سال گذشته خبرداد و دلیل فوت این افراد را نبود نیروی متخصص نجات غریق رخ داده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد، "حسین افتخاری" در نشستی با مدیرکل ورزش و جوانان این استان گفت: حدود ۷۰۰ ناجی غریق در دو بخش بانوان و آقایان در استان دارای کارت نجات غریق هستند که از این تعداد فقط ۴۰ ناجی فعال و با هیأت همکاری دارند.

وی، نبود نیروی متخصص در استخرهای شنا را یکی از مهمترین مشکلات پیش رو  هیأت شنا در کهگیلویه و بویراحمد ذکر و اظهارداشت: در چهار حادثه که در استخرهای استان رخ داد، چهار نفر به دلیل رعایت نکردن استانداردها فوت که این آمار خوبی برای ورزش و نجات غریق نیست.

استخرهای شنای استان مجوز بهره برداری از سوی هیات نجات غریق  را ندارند

رئیس هیأت نجات غریق کهگیلویه و بویراحمد بر ایمن‌سازی و مجوز بهره‌برداری استخرهای شنا در سطح استان تاکید کرد و گفت: متاسفانه هیچیک از استخرهای شنای استان مجوز کار و بهره‌برداری توسط هیأت نجات غریق استان را دارا نمی‌باشند.

افتخاری، رعایت نکردن قوانین و نبود سانس برای تمرینات تیم‌های نجات غریق کهگیلویه و بویراحمد را یکی دیگر از مشکلات و معضلات ذکر و یادآورشد: سرمایه انسانی مهمترین اصل ورزش است که در این استان اصلا به این موضوع اهمیت داده نمی‌شود.

روابط عمومی فوت کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل ورزش و جوانان مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر