کد خبر: 495983 A

استاندار کردستان مطرح کرد:

استاندار کردستان با بیان اینکه یکی از مهمترین سرمایه‌های هر کشوری نیروی انسانی و جمعیت آن کشور است، افزود: جوانان در این بین نیروی محرکه جامعه هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،عبدالمحمد زاهدی در همایش تجلیل از جوانان برگزیده کردستانی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و علمی که شامگاه چهارشنبه در سنندج برگزار شد با بیان اینکه یکی از مهمترین سرمایه‌های هر کشوری نیروی انسانی و جمعیت آن کشور است، افزود: جوانان در این بین نیروی محرکه جامعه هستند.

وی جوانان را مایه تحرک، پویایی و خلاقیت جامعه دانست و گفت: یکی از ویژگی هایی که بر جوانان حاکم می شود ریسک پذیری آن ها در برابر مسایل است و در دوره جوانی است که یک جوان می‌تواند همه ارزش‌های یک جامعه را بروز دهد.

استاندار کردستان اظهار داشت: در زمان رژیم پهلوی این جوانان ما بودند که به میدان آمدند و کشور را متحول کردند و نظام جمهوری اسلامی به پیروزی رسید و پس از آن هم جوانان بودند که در جنگ هشت سال تحمیلی پیروز از میدان بیرون آمدند.

زاهدی ادامه داد: امروز اگر ما در هر عرصه‌ای افتخار کسب می کنیم عمده آن بر عهده جوانان ماست.

وی ابراز داشت: جامعه جوان در سراسر دنیا قشری است که بیشتر مورد آسیب است و این آسیب می‌تواند سازمان یافته باشد و یا نه به صورت طبیعی رخ دهد.

استاندار کردستان خاطر نشان کرد: هر جامعه‌ای برای تغییر و بهبود وضع خود، باید خودش خواهان تغییر باشد و در این راستا خود جوانان باید در مقابل آسیب‌ها بایستند.

زاهدی مسئولیت اجتماعی نخبگان به عنوان سرمایه‌های نمادین انسانی را نسبت به دیگر اقشار جامعه بیشتر دانست و افزود: جوانان برگزیده وقتی مشخص شوند وظیفه سنگینی در حوزه اجتماعی برای‌شان به وجود می آید، بنابراین جوانان نخبه مسئولیت راهبری جامعه را برعهده دارند.

 شایان ذکر است در این مراسم از 14 جوان برتر حوزه های مختلف و مدیران دستگاه های برتر حوزه اوقات فراغت و ستاد ساماندهی امور جوانان کردستان نیز تقدیر به عمل آمد. 

همچنین در حاشیه آیین تجلیل از جوانان برگزیده کردستان از پوستر و تندیس" لاوی کورد" و کتاب ورزشی" اصول جودو"  از سوی استاندار کردستان و مسئولان استان رونمایی شد.

جامعه سرمایه نخبگان نیروی انسانی سنندج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر