کد خبر: 495804 A

جوان‌ترین منتخب شورای شهر مشهد در گفت‌وگو با ایلنا:

جوان‌ترین منتخب شورای شهر مشهد با تاکید بر ترویج فعالیت‌های قرآنی در سطح شهر مشهد تاکید کرد: با کمک منتخبین پنجمین دوره شورای شهر سعی خواهیم کرد تا فضای قرآنی را در پایتخت معنوی ایران اسلامی گسترش دهیم.

احسان اصولی جوان ترین منتخب شورای شهر مشهد  در حاشیه دیدار منتخبان شورای شهر مشهد با حامد علیزاده، نفر اول مسابقات بین‌المللی قرآن کریم مالزی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه قاریان و حافظان قرآن کریم برکت جامعه هستند، گفت: با کمک منتخبین پنجمین دوره شورای شهر سعی خواهیم کرد تا فضای قرآن را در پایتخت معنوی ایران اسلامی گسترش دهیم.

جوان ترین منتخب شورای شهر مشهد ادامه داد: مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام باید در زمینه فعالیت‌های قرآنی سرآمد باشد و این وظیفه اعضای شورای شهر را سنگین‌تر می‌کند.

وی افزود: بخشی از وظایف شورا و شهرداری پرداختن به امور فرهنگی است و آنچه که مسلم است اگر بخواهیم تعریفی از فرهنگ صحیح داشته باشیم قطعاً خارج از فرهنگ قرآنی نخواهد بود و ما سعی خواهیم زمینه گسترش این فرهنگ را در پایتخت معنوی ایران اسلامی فراهم کنیم.

اصولی با تاکید بر لزوم حضور قرآن در تمام ابعاد زندگی مسلمانان گفت: خصوصیات و صفات قرآن کریم از دو منظر درونی و بیرونی قابل ذکر است که صفات درونی آن یکی اعجاز در بعد لفظ قرآن کریم و دیگری اعجاز در بعد محتوایی این کلام الهی است.

وی همچنین از زحمات و تلاش های حامد علیزاده قاری برجسته بین المللی قرآن کریم قدردانی کرد.

پایتخت شورای شهر قرآن مسلمانان مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر