کد خبر: 479534 A

مدیرکل ستادبحران آذربایجان‌شرقی به ایلنا خبرداد:

مدیرکل ستاد بحران آذربایجان شرقی از برآورد حدود 295 میلیارد تومانی خسارت سیل اخیر در این استان خبر داد.

خلیل ساعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: سیل اخیر در استان آذربایجان شرقی خسارات مالی و جانی جبران ناپذیری را به مردم، زیر ساخت‌ها و مناطق کشاورزی این استان وارد کرد.

ساعی افزود: بیشترین خسارت‌ها به شهرهای آذرشهر و عجب شیر وارد شد و طبق آخرین آمار از شمار قربانیان حدود 42 نفر در این دو شهرستان کشته شدند که تاکنون جسد 35 نفر پیدا شده و 7 نفر از قربانیان همچنان مفقود هستند.

وی تصریح کرد: کارشناسان با بررسی ها و برآوردهای صورت گرفته تاکنون خسارت وارد شده به زیر ساخت‌های چند شهرستان را ارزیابی کرده‌اند تا امیدواریم پس از تامین اعتبارات لازم کار بازسازی این مناطق هر چه سریع تر آغاز شود.

مدیرکل ستاد بحران آذربایجان شرقی در ادامه افزود: در بخش راه‌ها 25 میلیارد تومان، کشاورزی حدود 250 میلیارد تومان و در بخش مسکن حدود 20 میلیارد تومان برآورد خسارت شده است.

وی اظهار داشت: به زودی برای افراد سیل‌زده شهرستان‌های عجب شیر و آذرشهر برای هر خانواده یک کانکس جداگانه مستقر می‌شود و در کمترین زمان مسکن‌های افراد سیل زده آماده و تحویل خواهد شد.

ساعی عنوان کرد: نیروهای امدادی هلال احمر همچنان در حال کمک رسانی به سیل زدگان هستند و عده‌ای از خیرین استان نیز با مواد غذایی و مایحتاج لازم به کمک سیل زدگان شتافته اند.

وی در پایان‌ضمن تقدیر از بردباری و شکیبایی مردم مناطق سیل زده در رویارویی با این بلای طبیعی گفت: مردم سیل زده این مناطق، با نجابت و متانت مثال زدنی با این حادثه روبرو شدند و با کمک امدادگران و نجات گران برای کمک‌ به حادثه دیدگان تلاش کردند و امیدواریم با صبوری اهالی منطقه در کمترین زمان مسکن‌های آنها آماده و تحویل شود.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی خانواده سیل کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر