کد خبر: 468414 A

فرماندار سنندج عنوان کرد:

فرماندار سنندج در جلسه شورای اداری شهرستان سنندج در سالن جلسات فرمانداری سنندج برگزار شد، با تأکید بر لزوم‌زمینه‌سازی خدمت به مسافران نوروزی گفت: تعطیلات نوروز فرصتی برای توسعه گردشگری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدابراهیم زارعی به جایگاه نوروز در فرهنگ ایرانیان اشاره کرد و افزود: انتخاب جشن نوروز در آغاز بهار نشان از هوشمندی نیاکان ما داشته که یکی از بی‌نظیرترین جشن‌هاست، چون نو شدن طبیعت، تغییر افکار و احوال است.

وی به لزوم خدمات‌رسانی بیشتر به مردم در سال نو تأکید کرد و گفت: امیدواریم که با بازنگری در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری مناسب توسط مدیران ادارات شهرستان، سال آینده برنامه‌های بهتری برای خدمت به مردم داشته باشیم.

زارعی به تأثیر تعطیلات نوروز در اقتصاد اشاره کرد و افزود: حضور گردشگران در تعطیلات نوروز در شهرستان کمک بسیار بزرگی برای تولید اشتغال و ثروت است و باید با ایجاد اماکن تفریحی و اقامتی مناسب زمینه حضور بیشتر مسافران را فراهم نماییم.

فرماندار سنندج با تأکید بر لزوم زمینه‌سازی خدمت به مسافران نوروزی گفت: تعطیلات نوروز فرصتی برای توسعه گردشگری است.

زارعی با تأکید بر لزوم همکاری ادرات در ایام تعطیلات‌نوروز گفت: باید تمام ادارات دراین زمینه  همکاری و همفکری لازم را داشته باشند و با تقسیم وظایف زمینه خدمات‌رسانی بیشتری به مردم را فراهم کنند.

وی به گردشگری در روستاها تأکید کرد و گفت: لازم است با تبلیغات و اطلاع‌رسانی کافی در خصوص پتانسیل‌های گردشگری در روستاها ، زمینه حضور گردشگران در روستاها فراهم گردد.

زارعی در خصوص فرهنگ مهمان‌پذیری مردم کردستان اظهار داشت: این فرهنگ غنی کمک بسیار بزرگی برای جذب گردشگران است و مردم باید برای همیشه این سنت حسنه را حفظ کنند.

تعطیلات نوروز گردشگری مسافران نوروزی نوروز سنندج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر