کد خبر: 459471 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل‌جاده‌ای استان زنجان‌گفت: به دلیل کولاک در جاده ترانزیت زنجان- خرمدره - ابهر، زنجان - دندی- تخت سلیمان و زنجان- سلطانیه - همدان تردد در این مسیرها فقط با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

محمد امینی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با اعلام این خبر اظهار داشت: در زمان حاضر کولاک موضعی در جاده‌های زنجان – بیجار گردنه پاپایی، زنجان – طارم گردنه ذاکر و ابهر – خدابنده در جریان است و مه غلیظ موجب کاهش دید افقی رانندگان در این مسیرها شده است.

وی تاکید کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده کولاک بعدازظهر امروز، شب و فردا(چهارشنبه) در جاده های استان زنجان شدت می گیرد.

امینی اظهارکرد: رانندگان از ترددهای غیرضروری در همه جاده‌ها و آزادراه های این استان به جد خودداری کنند.

رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، از همه رانندگانی که قصد تردد در جاده‌های این استان را دارند، خواست خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی به خصوص زنجیر چرخ، لاستیک یخ شکن، وسایل گرمایشی، لباس گرم و جیره غذایی خشک مجهز کنند.

امینی اضافه کرد: هموطنان قبل از اقدام به سفر، در بررسی خودروهای خود از کامل و سالم بودن مخزن خودرو، برف پاک کن و بخاری آن اطمینان داشته باشند.

امینی در ادامه یادآور شد: در حال حاضر 50 اکیپ راهداری با 495 نیرو با 227 دستگاه ماشین آلات در 28 راهدارخانه این استان مستقر هستند.

رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: همه راهدارخانه های این استان به منظور ارائه خدمات بهتر به رانندگان و مسافران عبوری از جاده ها تجهیز و همه مسائل رفاهی در 28 راهدارخانه برای استقرار مسافران و در راه ماندگان در شرایط اضطراری فراهم شده است.

امینی یادآورشد: کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده‌های این استان و کشور با سامانه 141، سایت www.141.ir ارتباط برقرار و سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد:  هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه 1816 در هر ساعت از شبانه روز در تماس باشند.

لازم به ذکر است، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 20 دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.

گفتنی است، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان حدود پنج هزارو 600 کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.

راهداری زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر