کد خبر: 449944 A

کارشناس هواشناسی هرمزگان خبرداد؛

ایلنا: کارشناس هواشناسی هرمزگان از نخستین بارش باران در هرمزگان در زمستان سال‌جاری خبرداد.

به گزارش ایلنا، مرضیه سی‌سی‌پور گفت: بارندگی‌ها در نقاط مختلف استان از بامداد امروز آغاز شد و هم اکنون نیز به صورت پراکنده ادامه دارد که بیشتر بارش‌ها در مرکز و شرق استان بوده است.

 سی سی پور افزود: از بامداد تا پیش از ظهر امروز، بندرعباس با 18 و نیم میلیمتر، جاسک با 17 میلیمتر، رودان با 13 میلیمتر، سردشت بشاگرد با 4 و سه دهم میلیمتر، میناب با سه و چهار دهم میلیمتر، بستک با چهار دهم میلیمتر و حاجی آباد با 2 دهم میلیمتر بیشترین بارندگی ها را داشته‌اند.

وی گفت: اکنون از میزان ابرناکی در استان کاشته شده است اما از ساعات بعد از ظهر و شب مجددا ابرناکی افزایش یافته و رگبار باران و رعد و برق در اغلب نقاط استان پیش می‌شود.

سی سی پور افزود: این سامانه بارشی تا اواسط هفته آینده به تناوب در بیشتر نقاط استان سبب افزایش ابرناکی و رگبار و رعد و برق همراه با آبگرفتگی بخصوص در نیمه شرقی استان می‌شود که احتمال طغیان رودخانه‌های فصلی در مناطق شرقی و شمالی استان دور از انتظار نیست.

کارشناس ادره کل هواشناسی هرمزگان گفت: با توجه به پیش‌بینی تقویت بارش‌ها در استان بویژه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه توصیه می‌شود تمهیدات لازم در استان اندیشیده شود.

وی افزود: اکنون دریای عمان در محدوده شهرستان جاسک نسبتا مواج است که صبح امروز ارتفاع موج در این محدوده تا یک‌ ونیم متر رسید، اما تنگه هرمز و خلیج فارس متلاطم(ارتفاع موج کمتر از یک متر) است و ترددهای دریایی در این محدوده انجام می‌شود.
سی سی پور افزود: دمای شهر بندرعباس اکنون 19 درجه سانتیگراد و نسبت به دیروز این موقع سه درجه سردتر است.

وی گفت: حاجی آباد با 11درجه سانتیگراد سردترین و میناب با 26 درجه سانتیگراد گرمترین شهرهای استان در 24 ساعت گذشته بوده‌اند.

بارش باران تنگه هرمز هواشناسی هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر