کد خبر: 440031 A

شب چله به یادماندنی خبرنگاران ایلنا؛

شب یلدا، رسم کهن ایرانیان و بلندترین شب سال، شبی به یاد ماندنی که لذت آن در کنار خانواده دو چندان می شود، اما هستند عزیزانی که خود را از قید و بند لذت های دنیوی رهانیده اند و تمام وجود خود را وقف دفاع و حراست از کیان اسلامی کرده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سلماس، آخرین روز پاییز و شب یلدا بهانه ای شد که در معیت تنی چند از اصحاب رسانه مهمان این عزیزان باشیم . پس از به جان خریدن رنج سفر و گذر از معابر صعب العبور در هوایی که سرمای آن کشنده بود به پاسگاه مرزی رسیدیم . همه ما عادت داریم پس از رنج فراوان در سفر به مقصدی دنج برسیم! اما در پاسگاه خبری از این دنجی و فراغت نبود و تمام حواس این بزرگمردان معطوف مرز و حفاظت از آن بود در حالی که سرمای هوا استخوان را می لرزاند.

مرزدارانی که از لذت بودن در کنار خانواده حتی در مناسبت ها چشم پوشیده اند به گرمی از ما استقبال کردند .

مشاهده این عزیزان و صلابت و امیدی که در چهره شان موج می زد، رنج سفر را به یکباره از وجودمان شست.

آری دیدن این مرزداران جان بر کف ما را منقلب ساخته و از حضور در جمع صمیمی و گرم این بزرگواران بسیار خرسند شدیم و تازه متوجه بعضی مسائل و اهمیت کار مرزداران شدیم.

وقتی در آرامش و آسایش در کنار خانواده روزهای مان با خوشی می گذرند، باید بدانیم آن خوشی و آرامش را مدیون این عزیزان هستیم .

عزیزانی که آسایش ما را به خون بهای خود می خرند و به برکت وجود این مرزداران است که دشمنان این مرز و بوم حتی جرات نمی کنند نیم نگاهی به مرزهای میهن اسلامی مان داشته باشند.

photo_2016-12-21_09-47-34

این سرو قامتان هستند که ولایت پذیری و میهن دوستی را در عمل به همه ما نشان می دهند و ما هرچه از این رشادت ها بگوییم هیچ نگفته ایم.

ساعت های زیادی را در کنار این عزیزان سپری کردیم و دوستان اصحاب رسانه اقرار می کردند که این شب یلدا بهترین شب یلدای عمرشان بود.

و آنقدر مبهوت عظمت این بزرگمردان بودیم که بلندترین شب سال در کنارشان به قدر یک مژه بر هم زدنی گذشت…

شب چله در سلماس ایلنا در کوه های سلماس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر