کد خبر: 431904 A

فرماندار شفت در گفتگو با ایلنا خبر داد؛

ایلنا: تاسیسات تکرم، جیرده، نصیرمحله، شالما و لیشاوندان که هر کدام چندین روستا را آبرسانی می‌کنند؛ دچار قطعی آب هستند.

محمدرضا محسنی لحظاتی پیش در گفتگوی تلفنی با دفتر خبرگزاری ایلنا در گیلان گفت: از 48 ساعت قبل که بارش برف آغاز شد، ابتدا با امکانات شهرستان و پیش‌بینی که در جلسه حوادث مدیریت بحران شهرستان اتخاذ شده بود، تمامی دستگاه‌های شهرستان با تمام تلاش وامکانات وارد عمل شده و بخشی از مشکلات را مرتفع کردند.

 وی افزود: در حال حاضر هیچ مشکلی در حوزه نان و آرد و همچنین قطعی گاز در شهرستان شفت وجود ندارد.

فرماندار شفت با بیان اینکه راه‌های مختلف روستایی شفت به صورت دائمی در حال بازگشایی است؛ افزود: در ارتفاعات این شهرستان ازجمله امامزاده ابراهیم و اسحاق بیش از یک متر بارش برف صورت گرفته است.

 وی تصریح کرد: راه روستاهای خرمکش، چوبر، مزگده و سیاهمزگی در بار اول با استفاده ازامکانات شهرستان بازگشایی شد که باتوجه به ادامه بارش‌ها دوباره مسدود شد و در حال حاضر با تلاش ماموران راهداری و دهیاران و بخش خصوصی در حال بازگشایی است.

محسنی بیان داشت: مسیر راه‌های چماچای و امامزاده ابراهیم یکبار بازگشایی صورت گرفت، که به خاطر بارش شدید برف مجدداً مسدود شده و اکنون بازگشایی دوباره آن آغاز شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به حضور معاون عمرانی استاندار و مدیرکل ستاد بحران گیلان در شهرستان شفت، افزود: امروز دو دستگاه گریدر و لودر از مرکزاستان به شهرستان اعزام شد. این وسایل در حال مشغول بازگشایی راه‌ها هستند.

محسنی با تصریح بر اینکه اولویت اصلی مدیریت ستاد بحران شهرستان، بازنگه داشتن راه‌های اصلی ازجمله ملاسرا و جیرده است؛ افزود: این مسیرها دائماً در حال نگهداری هستند. راه‌های سیاهمزگی، علیسرا، شالما و لپوندان نیز در حال بازگشایی هستند.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان شفت با اشاره به اینکه در بخش مرکزی، راه‌های روستاهای مژده و خرطم در حال بازگشایی هستند، افزود: در حال حاضر قعطی برق اصلی‌ترین مشکل شهرستان شفت است.

وی با بیان اینکه اکثر شبکه‌های برق شهرستان قدیمی و فرسوده است، افزود: 40 روستای شفت بصورت پراکنده دچار قطعی برق هستند، که 8 اکیپ در سطح شهرستان در حال برطرف کردن قطعی برق بوده و تا ساعاتی دیگر، اکیپ‌های شرکت توزیع برق استان جهت کمک به برطرف کردن قطعی‌ها وارد شهرستان خواهند شد.

محسنی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مشکلات اساسی شهرستان شفت، خاموشی تاسیسات آب شربی‌ست که به برق متصل هستند، افزود: تاسیسات تکرم، جیرده، نصیرمحله، شالما و لیشاوندان که هرکدام چندین روستا را آبرسانی می‌کنند؛ دچار قطعی است.

فرماندار شفت از مردم خواست با حفظ آرامش خود به ستاد بحران شهرستان کمک کنند تا مشکلات به وجود آمده یکی پس از دیگری مرتفع گردد.

برق گاز معاون روستا گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر