کد خبر: 431854 A

با صدور بیانیه ای اعلام شد؛

حزب اسلامی کار خراسان رضوی در واکنش به لغو سخنرانی دکتر علی مطهری در مشهد بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، حزب اسلامی کار خراسان رضوی در واکنش به لغو سخنرانی دکتر علی مطهری در مشهد بیانیه‌ای صادر کرده است که متن آن به این شرح است:

بسمه تعالی

بیانیه حزب اسلامی کارخراسان رضوی در رابطه با عدم اجازه برگزاری مراسم سخنرانی دکتر مطهری در روز اربعین سرور و سالار شهدا اسلام امام حسین(ع) در مشهدالرضا پایتخت فرهنگی جهان اسلام

در فرهنگ سیاسی جامعه عنصر تخریب غالب بر عنصر ایجاب است.امافعالیت یک جناح سیاسی که تفکرات و آرمان‌هایشان در راستای قانون اساسی جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری است. با مقوله تخریب اصلاحات واصلاح طلبی و قطع آن از ریشه دو ذهنیت کاملاًمتفاوت است.

حال اینکه برگزاری مراسمی باتمامی مجوزات لازمه با محتوای سوگواری اباعبدا...الحسین(ع) وسخنرانی نایب رییس مجلس شورای اسلامی و فرزند خلف اندیشمند و متفکر بزرگ انقلاب استاد مطهری وخیل عظیم مردمی که از دور و نزدیک قصد حضور در این مراسم را داشتند با دستور دادستان محترم مشهد با احتمال براینکه شاید جرمی در برگزاری این مراسم به وقوع بپیوندد لغومی شود.

هرنوع دخالت قوای سه گانه در امورهمدیگرمخالف نص صریح قانون اساسی است.

دادستان بایستی دادمردم مظلوم را از ظالمان ومتجاوزان ومجرمان بستاند نه اینکه در راستای ایفای وظیفه قانونی نمایندگان مردم که بخشی از آن هم روشنگری واطلاع رسانی است مستقیم یاغیرمستقیم سد ومانع ایجاد نماید.

هررفتاری که نشانه هرج ومرج درکشوروتداعی کننده حاکمیت دوگانه باشد باعث بی ثباتی امنیت و موجب برهم زدن آرامش مردم وکاهش اعتمادملی به حاکمیت قانون می‌شود ومحکوم است.

به امیدروزی که به دورازهرگونه منیت وخودبینی جناحی بتوانیم تمامی تفکرات را در خود هضم نماییم و حداقل در روز عزاداری اباعبدا...توانایی برگزاری مراسم سوگواری که هیچگونه هدف سیاسی برای آن برنامه ریزی نشده بود در شهر امام هشتم شیعیان داشته باشیم

مصرانه از استاندار محترم تقاضای پیگیری و ممانعت از تکرار چنین اقدامات و وقایع خودسرانه و سلیقه ای را خواستاریم.

درپایان خسته نباشید و خدا قوت به دوستان مجمع مشورتی خراسان که با تمام مشقات فراوان اقدام به برگزاری این مراسم نمودند.

حزب اسلامی کار خراسان رضوی

علی مطهری حزب اسلامی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر