کد خبر: 427291 A

با اجرایی‌شدن مصوبه شورای گفتگوی اتاق بازرگانی البرز؛

رئیس اتاق بازرگانی البرز، از پیگیری و نهایی شدن معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی شهرک صنعتی اشتهارد، با استناد به قانون معافیت مالیاتی شهرک های صنعتی شعاع 120 کیلومتری پایتخت خبر داد.

به گزارش ایلنا در البرز، رحیم بنا مولایی امروز، با بیان این که بسیاری از واحدهای تولیدی شهرک اشتهارد، قبل از قانون جدید، با هدف برخورداری از معافیت مالیاتی در این شهرک احداث شده اند گفت: اجرای قطعی این مصوبه، برای صنعتگران این شهرک صنعتی، کمک شایان توجهی خواهد بود.

وی در ادامه افزود: این تصمیم، پیش از این در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت که با ارسال این نظرات تخصصی به کمیته ماده 76 قانون برنامه پنجم توسعه به نتیجه رسید.

رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز، در ادامه خاطرنشان کرد: این مصوبه، در کمیته ماده 76 قانون برنامه پنجم توسعه، دراتاق بازرگانی ایران طی نشستی با حضور نمایندگان سه قوه و به ریاست معاون حقوقی رئیس جمهوری به تصویب رسید.

وی با اشاره به ضرورت اصلاح آئین نامه اجرایی بند د ماده 132 قانون مالیات های مستقیم برای سایر شهرک های صنعتی استان گفت: در صورت اصلاح این آئین نامه شهرک های صنعتی استان البرز نیز همانند استانهای سمنان و قم از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند شد.

وی در ادامه افزود: تصمیم گیران کلان کشور، باید در زمینه راهکارهای توسعه زیر ساخت‌های صنعتی، به ویژه توسعه صنایع کوچک کشور، با محوریت توجه به تولید صادرات گرا برای این بخش برنامه ریزی کنند.

رئیس اتاق بازرگانی البرز، با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام " اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل"، خاطر نشان کرد: برای اجرای سیاست های حمایتی از صنایع کوچک ومتوسط در شهرک های صنعتی، رفع مشکلات در مسیر بهبود فضای کسب و کار در دستور کار اتاق بازرگانی البرز قرار گرفته است.

معافیت مالیاتی شهرک صنعتی اشتهارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر