کد خبر: 427228 A

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی خبرداد:

ایلنا: مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از اجرای طرح هم سفره برای جذب کمک‌های خیران به کودکان دچار سوءتغذیه‌ در این استان خبرداد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی کمیته امداد خراسان شمالی، عباس اهرابی اظهار داشت: طبق برنامه کمیته امداد به هریک از این کودکان ماهانه 75 هزار تومان برای رفع سوءتغذیه‌شان پرداخت می‌شود.
 
اهرابی با بیان اینکه بیش از دو هزار کودک کمتر از شش سال مبتلا به سوءتغذیه از خدمات و سبد غذایی این نهاد بهره‌مند هستند، گفت: کمیته امداد استان امسال اعتباری معادل 18 میلیارد ریال برای این کودکان پیش‌بینی کرده است که تا آخر سال تمامی آن هزینه می‌شود.
 
وی افزود: ماهیانه کارت خرید این کودکان به مبلغ 75 هزار تومان شارژ می‌شود و والدین آن‌ها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد، سبد غذایی این کودکان در قالب انواع حبوبات و پروتئین‌ها تهیه کنند.
 
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی از افزایش سرانه ماهانه هر کودک مبتلابه سوءتغذیه در سال جاری خبرداد و گفت: در سال گذشته این سبد غذایی به ارزش 70 هزار تومان به جامعه هدف ارائه می‌شد درحالی‌که امسال این رقم به 75 هزار تومان رسیده است.

وی در رابطه با نحوه شناسایی این کودکان افزود: مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه‌ها، پس از انجام تن‌سنجی، کودکانی را که دچار سوءتغذیه هستند به کمیته امداد معرفی می‌کنند.
 
اهرابی بابیان اینکه سبد غذایی موردنظر کارشناسان تغذیه توسط این نهاد تهیه می‌شود، خاطرنشان کرد: آموزش‌های لازم هم در کنار سبد غذایی به مادران این کودکان ارائه می‌شود.
 
وی با تأکید بر اینکه پایش این کودکان هر 6 ماه یک‌بار انجام می‌شود، تصریح کرد: پس از پایان یک دوره 6 ماهه، مجدداً کودکان موردبررسی قرارگرفته و در صورت بهبود از طرح خارج و افراد جدید جایگزین می‌شوند.
 
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی از اجرای طرح هم‌سفره برای جذب کمک‌های خیران برای کمک به درمان کودکان نیازمند دچار سوءتغذیه خبر داد و افزود: طرح هم‌سفره به‌منظور تأمین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند زیر 6 سال که سرپرستان آن‌ها توانایی مالی کافی را ندارند اجرایی شده است.
 
اهرابی در رابطه با نحوه شرکت خیران و مردم نوع‌دوست عزیز در این طرح گفت: نیکوکاران می‌توانند با مراجعه به سایت hamsofreh.ir امکان انتخاب چند سبد غذایی برای هرکودک به مبلغ ماهانه 75 هزار تومان را تقبل کنند.
 
وی افزود: همچنین در این طرح امکان مشاهده تمامی مناطق استان فراهم‌ شده است تا نیکوکاران، نیاز هر منطقه را مشاهده کنند و بر اساس علاقه خود، شهر موردنظر را انتخاب و نسبت به پرداخت هر سبد غذایی اقدام کنند.

تغذیه خراسان شمالی سوءتغذیه کمیته امداد کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر