کد خبر: 427227 A

رئیس پلیس آگاهی استان خبر داد:

رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری اعضای باند سارقان خودروهای مدل بالای شهرک غرب تهران در کرج خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، به نقل از پایگاه خبری پلیس البرز، رئیس پلیس آگاهی استان، امروز با بیان این مطلب گفت: در پی وقوع سرقت‌های متعدد خودروهای مدل بالا در شهرک غرب تهران و انتقال آن‌ها توسط سارقان به مکان‌های نامعلومی در حاشیه شهر تهران و استان البرز جلسات ویژه هماهنگی و برنامه ریزی پلیس آگاهی تهران بزرگ و پایگاه دوم پلیس آگاهی استان البرز برای دستگیری سارقان و کشف خودروهای سرقتی آغاز شد.

سرهنگ "جواد صفایی"  در ادامه افزود: کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی استان البرز، پیگیری موضوع را در دستور کار قرار دادند تا اینکه در اوایل مرداد ماه سال جاری فردی را به همراه یک دستگاه خودرو هیوندا سرقتی که دارای سابقه سرقت در اطراف کرج بود دستگیر و جهت تحقیقات تکمیلی به این پلیس انتقال دادند.

سرهنگ صفایی در ادامه بیان داشت: با دستگیری نامبرده ظن ماموران به این موضوع که سارق با سرقت خودروهای مدل بالا در ارتباط است و احتمالا یکی از اعضای باند است، بلافاصله اکیپی از کار آگاهان تیم مبارزه با سرقت پایگاه دوم در بازجویی‌های تکمیلی از متهم دستگیر شده و احراز ارتباط وی با سرقت‌های صورت گرفته، به سرنخی برای دستگیری اعضای باند سارقان خودروهای مدل بالا رسیدند.

وی گفت: از آنجایی که متهم دستگیر شده مدتی است که از اعضای باند جدا شده و به صورت مستقل اقدام به سرقت می‌کرد، شناسایی تمامی اعضای باند و محل اختفای خودروهای سرقتی را با مشکل مواجه می‌ساخت.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی با همکاری اداره اطلاعات جنایی پلیس، با انجام چندین ماه کار اطلاعاتی و تحقیقاتی گسترده، در ‌‌نهایت، محل اختفاء کلیه اعضاء باند را در اواسط آبان ماه سال جاری در کرج شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه چهار نفر از اعضاء باند را دستگیر و در بازرسی از منزل آن‌ها دو دستگاه خودرو ماکسیما، یک دستگاه خودرو آزرا، یک دستگاه خودرو رونیز، دو جفت پلاک سرقتی و تعدادی تجهیزات داخل خودرو شامل باند، رینگ و لاستیک، ضبط خودرو و سنگ فرز کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: متهمان، علاوه بر سرقت خودرو‌های فوق، به سرقت دو دستگاه خودروی ماکسیما، یک دستگاه خودروی هیوندا کوپه و دو دستگاه خودروی مزدا اعتراف کردند که در بررسی‌ها مشخص شد خودروهای فوق دارای سابقه سرقت از تهران و رشت هستند.

وی در ادامه افزود: متهمان در بازجویی‌های ماموران اذعان داشتند که خودرو‌ها را پس از سرقت به حاشیه شهر برده و پس از برداشتن وسایل داخل خودرو آن‌ها را به کرج منتقل و‌‌ رها می‌کردند که در مجموع ۹ دستگاه خودرو سرقتی از متهمان کشف شد که از این تعداد، پنج خودرو، بدون صاحب در کرج‌‌ رها شده بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با تلاش ماموران پلیس، کلیه شکات شناسایی و پرونده به همراه متهمان، جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا شده است.

دستگیری اعضای باند سارقان خودروهای مدل بالای شهرک غرب تهران، در
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر