کد خبر: 424082 A

سردار رحیمی خبر داد:

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام دو باند بزرگ مواد مخدر و دستگیری سرکرده خبر داد.

به گزارش ایلنا از زاهدان، سردار حسین رحیمی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی کسب اخباری مبنی بر فعالیت گسترده باند بین‌المللی به سرکردگی یکی از قاچاقچیان معروف در استان سیستان و بلوچستان، برخورد و مقابله با این باند به ویژه سرکرده آن در دستور کار پلیس استان قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام کارهای اطلاعاتی و شناسایی محورهای حمل مواد مخدر در محورهای فرعی شهرستان ایرانشهر توسط این شرور و قاچاقچی حرفه‌ای، تیم‌های ویژه و عملیاتی پلیس به منطقه اعزام و پس از شناسایی کامل تحرکات این گروه، اقدام به اجرای کمین در مسیر وی کردند.

سردار رحیمی با بیان اینکه قاچاقچیان مسلح در ساعات پایانی شب گذشته و پس از ورود به کمین به محض مشاهده ماموران پلیس به سمت آنها تیراندازی کردند و با آتش پر حجم تیم‌های عملیاتی پلیس روبه رو شدند، گفت: پس از یک ساعت درگیری مسلحانه و مجروح شدن اشرار آنها با به‌جا گذاشتن سه دستگاه خودرو از محل متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: ماموران پلیس در بررسی صحنه و بازرسی از خودروهای اشرار، یک تن و 440 کیلو تریاک، 96 کیلو هروئین به همراه مقادیر متنابهی مهمات جنگی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ماموران پلیس در ادامه عملیات تعقیب و گریز به‌منظور دستگیری این سر شبکه، با بهره‌گیری از منابع محلی، این متهم را در حالیکه در درگیری با پلیس زخمی و با هویت جعلی در یکی از بیمارستان‌های شهرستان ایرانشهر تحت درمان بود، دستگیر کردند.

وی در ادامه به درگیری مسلحانه ماموران پلیس"مهرستان" با قاچاقچیان مسلح در ارتفاعات این شهرستان اشاره کرد و گفت: در این درگیری شبانه یک قاچاقچی مسلح دستگیر، یک دستگاه خودرو توقیف و 740 کیلوگرم تریاک کشف شد.

سردار رحیمی افزود: همچنین در عملیات پلیسی دیگر تکاوران قرارگاه عملیاتی"عمار" فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان، باند دیگری از توزیع کنندگان مواد مخدر را در حوالی شهرستان زاهدان شناسایی که در این عملیات یک قاچاقچی سابقه‌دار همراه یک دستگاه خودرو دستگیر و از وی 300 کیلو تریاک کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، مبارزه با مواد مخدر را اولویت اول پلیس استان عنوان و خاطرنشان کرد: مبارزه بی امان با قاچاقچیان مواد مخدر با تمام توان در دستور ویژه کار پلیس قرار دارد.

سردار حسین رحیمی فرمانه انتظامی سیستان وبلوچستان دستگیری سرشاخه توزیع مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر