کد خبر: 423934 A

رئیس‌اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه خبرداد:

رئیس‌اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه از برگزاری تورهای گردشگری تخصصی زعفران در تربت حیدریه و زاوه خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایلنا، علی محمدی اظهار داشت:‌ با توجه به اینکه  شاخص‌ترین محصول کشاورزی منطقه تربت‌حیدریه که از نظر گستره کشت در ایران و جهان رتبه نخست را به این خطه اختصاص داده زعفران است، سبب شد که در راستای معرفی بهتر زعفران شهرستان و استان، با همکاری و مشارکت کلیه ارگان‌های مرتبط سطح شهرستان از گردشگران و محققین داخلی و خارجی جهت بازدید از مزارع زعفران شهرستان دعوت بعمل آید.

وی افزود: با عنایت به اینکه از اشکال جدید صنعت توریسم که در بین گردشگران رو به رشد است بخش توریسم روستایی و اگرو توریسم (گردشگری کشاورزی) است، باعث شده که این فرصت را مغتنم شمرده و در قالب برگزاری تورهای گردشگری،‌ به عرضه مستقیم محصولات روستائیان پرداخته شود، زیرا در بخش گردشگری کشاورزی، روستائیان می‌توانند انواع فعالیت های کشاورزی و تجربیات باارزش خود را در معرض عموم قرار داده و افزایش درآمدزایی را از طریق عرضه مستقیم محصولات کشاورزی خود در پی داشته باشد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه خاطرنشان کرد: ‌در همین قالب تاکنون چندین گروه از گردشگران داخلی و خارجی در قالب تورهای مختلف علمی و تفریحی از مزارع شهرستان بازدید داشته‌اند که مهمترین برنامه‌های تدارک دیده شده برای گردشگران، بازدید از مزارع زعفران سطح روستاهای شهرستان، شرکت در کارگاه‌های آموزشی و علمی با همکاری پژوهشکده زعفران شهرستان، بازدید از بازار بزرگ زعفران ، بازدید از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری سطح شهرستان،‌ تهیه سوغات است.

شایان ذکر است در شهرستان تربت حیدریه و زاوه بالغ بر 19 هزار هکتار زمین زیر کشت زعفران است که اشتغال زایی بیش از 16 هزار خانوار را به دنبال دارد.

زعفران زمین صنایع دستی و گردشگری کشاورزی گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر