کد خبر: 415495 A

مدیر گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد:

مدیر گروه جراحی اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، سرطان پروستات را از جمله بیماری‌های شایع در بین مردان عنوان کرد که در این میان تغذیه و قرار دادن برخی مواد غذایی و گیاهی در سبد غذایی افراد می‌تواند در پیشگیری از ابتلا به این بیماری تاثیرگذار باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حسن یاری مدیر گروه جراحی اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان، امروز شنبه (10مهر) با اعلام این خبر، گفت: گوجه فرنگی و انواع فرآورده‌های آن در پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات و حتی سایر انواع بیماری های مزمن نقش تعیین کننده ای داشته و تاثیر مصرف آن در جلوگیری از بروز انواع سرطان ها غیر قابل انکار است.

وی با تاکید بر مصرف مداوم گوجه فرنگی و تثبیت آن در سبد غذایی خانوارها تاکید کرد: مصرف مداوم و مستمر گوجه فرنگی و انواع فرآورده‌های آن در کنار سایر عوامل خاصیت ضد سرطانی داشته و ورود آن به عنوان یک گیاه با ارزش در رژیم عذایی روزانه توصیه می شود.

مدیر گروه جراحی اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان و فوق تخصص پیوند کلیه عنوان کرد: گوجه فرنگی سرشار از لیکوپن بوده و طبق بررسی های انجام گرفته مصرف مقادیر زیاد لیکوپن موجب کاهش حمله های قلبی و سرطان های پروستات، سینه، ریه، معده، لوزالمعده، روده و دهان می شود.

یاری به نقش گوجه فرنگی در تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد و بیان داشت: گوجه فرنگی همچنین سرشار از آنتی اکسیدان بوده و در پیگشری از ابتلا به سرماخوردگی و انواع عفونت ها بسیار تاثیرگذار است.

این مسئول تصریح کرد: آب گوجه فرنگی نیز که طی سال های اخیر به صورت نسبی جایگاه خود را در سبد تغذیه خانوارهای ایرانی تثبیت کرده، خواص درمانی و پیشگیرانه فراوانی داشته و مصرف آن توصیه می شود.

دانشگاه عل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر