کد خبر: 404487 A

بیگلری خبرداد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان خبر از اخذ مجوز تربیت دستیار طب اورژانس در زنجان داد و گفت: از اول مهر امسال تربیت متخصص در این رشته انجام می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علیرضا بیگلری در مراسم افتتاح  پایگاه فوریت‌های پزشکی روستای تهم در جمع خبرنگاران گفت: با ورود متخصصان طب اورژانس ارائه خدمات وضعیت بهتری پیدا خواهد کرد.

بیگلری با بیان اینکه ۱۲ نفر متخصص در استان زنجان افراد جدید را در رشته طب اورژانس تربیت می کنند و ظرفیت دستیار نیز به همین تعداد است ادامه داد: با توجه به اینکه برای اولین سال، آموزش و پذیرش دستیار طب اورژانس خواهیم داشت این تجربه بزرگی برای دانشگاه است که طی سال های آینده وضعیت به طور قابل توجهی مطلوبتر خواهد شد.

بیگلری در این خصوص تاکید کرد: وجود و فعالیت دستیاران طب اورژانس موجب ارتقای خدمات به لحاظ کیفی و علمی می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان، در ادامه از راه اندازی اورژانس هوایی در این استان طی سالجاری خبرداد و گفت: با راه اندازی این اورژانس در زنجان زمان رسیدن به سوانح جاده ای بهتر از وضعیت فعلی خواهد شد.

وی خاطر نشان شد: قبل از فصل سرما اورژانس هوایی در استان زنجان با ورود هلی کوپتر راه اندازی خواهد شد.

بیگلری درپایان با بیان اینکه با بهره برداری از ۱۰ پایگاه فوریت های پزشکی در استان زنجان این مراکز از ۳۸ پایگاه به ۴۸ پایگاه افزایش یافت تصریح کرد: هر حادثه ای که در جاده های استان زنجان اتفاق افتد نیروهای فعال در این پایگاه ها در کمتر از ۱۲ دقیقه خود را به محل حادثه می رسانند که متوسط این زمان در سطح کشور ۱۵ دقیقه است.

علوم پزشکی زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر