کد خبر: 404446 A

بخشدار کهریزک مهمترین اقدامات عمرانی دولت یازدهم در این بخش را تشریح کرد.

«سید ناصر موسوی» در گفتگو با ایلنا، ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت:  متاسفانه در چند سال گذشته باتوجه به وجود مشکلات سرریز شده کلان شهر تهران به این بخش، نام کهریزک همراه با معضلات و آسیب های اجتماعی تحمیل شده همراه بوده است اما اکنون ما در دولت تدبیر و امید به دنبال راهکارهای کاربردی و موثری هستیم که بتوانیم معضلات شهر را به فرصت تبدیل کرده و با رفع مشکلات قدیمی ترین بخش شهرستان ری، بتوانیم نام کهریزک را در کنار ظرفیت های صنعتی، کشاورزی، تاریخی و گردشگری این شهرستان به تصویر بکشیم.

وی در ادامه به تعدادی از پروژه های عمرانی به اجرا در آمده در روستاهای بخش اشاره کرد و گفت: باتوجه به کمبود اعتبارات، در طول سالهای 1392 لغایت 1395  طرح های متعددی در حوزه های عمران، ترافیک، فضای سبز و… در روستاهای بخش به اجرا درآمد که شاید از نگاه کلان مدیریتی این پروژه ها در فهرست طرح های بزرگ جای نداشته باشند اما هریک از این طرح ها در رفع مشکلات چندین و چند ساله اهالی، افزایش ضریب امنیت راه های روستایی، تسهیل رفت و آمد روستاییان و تامین آرامش آنها تاثیر بسزایی داشته است.

 به گفته وی زیرسازی، اصلاح  و آسفالت معابر روستایی روستاهای بخش ، استقرار ایستگاه پلیس در گل‌حصار و شهرک امام حسن مجتبی (ع) کهریزک، تعویض شبکه آب و احداث ساختمان دهیاری عظیم آباد و تکمیل مدرسه 6 کلاسه ابتدایی روستای تورقوزآباد از جمله طرح های اجراشده در بخش کهریزک است.

موسوی افرود: احداث بوستان انقلاب اسلامی،احداث ساختمان دهیاری و تعویض خط لوله آب رسانی در روستای قلعه نو چمن نیز از دیگر طرح هاست.

وی با اشاره به توسعه پارک شهدا و اجرای طرح هادی روستایی در خیر آباد افزود: طرح لوله گذاری و انشعاب دهی آب در روستای خیر آباد نیز به اجرا در آمده است.

بخشدار کهریزک یکی از فعالیت های عمرانی مهم این بخش را دوبانده کردن جاده روستایی دوتویه سفلی عنوان کرد و ادامه داد: ساخت ایستگاه آتش نشانی،احداث مجتمع فرهنگی و اداری و تعریض بلوار شهید جانبزرگی روستای درسن آباد  نیز از دیگر این اقدامات است.

احداث زمین چمن مصنوعی و پوشش نهرهای اصلی و تامین روشنایی در روستای دهنو از دیگر مواردی بود که نماینده عالی دولت در بخش کهریزک به آن اشاره کرد.

موسوی همچنین از جابجایی تیرهای برق روستای قمصر خبر داد و گفت: در روستای مجید آباد نیز خطوط لوله فاضلاب به طول 320 متر و کارهایی از قبیل تملک ابنیه در راستای  تعریض معابر این روستا صورت گرفته است.

بخشدار کهریزک با اشاره به اینکه دو شهر مهم باقرشهر و کهریزک در حوزه استحفاظی این بخش قرار دارد اظهار داشت: بهره‌برداری از سالن های ورزشی و مجموعه‌های تفریحی، ارتقا و ساخت واحدهای آموزشی در نقاط مختلف در سطح این دو شهر نیز به همت مجموعه مدیریت شهری و شوراهای اسلامی آن شهرها در جهت خدمت به مردم مناطق جنوبی پایتخت صورت گرفته است.

وی اظهار امیدواری کرد مجموعه فعالیت های صورت گرفته در طول عمر دولت تدبیر و امید در بخش کهریزک، ضمن کاهش مشکلات  این بخش، توسعه،عمران و آبادانی بیش از پیش این منطقه را به همراه داشته باشد.

خبرنگار: روح الله حسین زاده

استان تهران بخشدار کهریزک سیدناصر موسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر