کد خبر: 402037 A

استاندار زنجان خبرداد:

استاندار زنجان گفت: در هفته دولت شاهد بهره‌برداری از 194 طرح در حوزه عمرانی با مبلغ 2 هزار و 558 میلیارد ریال اعتبار خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، جمشید انصاری امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شاهد بهبودی و بالا رفتن شاخص‌های مختلف استان بویژه در بخش فرهنگی، اجتماعی  و اقتصادی در استان بودیم.

استاندار زنجان با بیان اینکه در بخش اقتصادی دارای ارتقاء قابل‌قبول به همت صنعت‌گران استان بودیم، افزود: ما در اکثر زمینه‌ها شاهد ارتقاء در استان بودیم که در مقایسه با سطح کشوری دارای اقدامات مطلوب بودیم. همچنین با مشارکت و همراهی مردم شاهد اقدامات اساسی در سطح کشور و استان بودیم.

انصاری با اشاره به ایجاد آرامش در فضای کشور و استان، تصریح کرد: شاهد ثبات نرخ ارز و تورم بر خلاف 2 ساله اول استقرار دولت در کشور بودیم.

وی موفقیت دولت را حائز اهمیت برشمرد و گفت: محدودیت‌های مالی در دولت و محدویت‌های منابع مالی در سیستم بانکی وجود داشت.

استاندار زنجان، طرح‌های اقتصادی سرمایه‌گذاری را 31 مورد با 8 هزار و 210 میلیارد ریال در بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری بیان کرد و گفت: اجرای این طرح‌ها با اشتغال‌زایی یک هزار و 115 نفر خواهد بود.

وی همچنین از جمله پروژه‌های بزرگ اجرایی را آغاز عمیلیات‌اجرایی نیروگاه‌زنجان با 12 هزار میلیارد اعتبار عنوان کرد و گفت: در مجموع حدود 20 هزار میلیارد ریال طرح‌های اقتصادی و 12 هزار میلیارد ریال عملیات‌اجرایی خواهیم داشت.

انصاری یکی از مطالبات عمده مردم زنجان را گسترش خطوط ریلی خواند و اظهارداشت: 370 میلیون تومان در این زمینه هزینه خواهد شد.

وی درباره اجرای عملیات نیروگاه‌های زنجان نیز گفت: نیروگاه‌های زنجان در دو سال آینده وارد مدار تولید خواهند شد که از جمله طرح‌های اقتصاد مقاومتی است.

استانداری زنجان جمشید انصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر