کد خبر: 402011 A

بهرام باقری به ایلنا خبر داد:

عضو شورای سلامت کهگیلویه و بویراحمد از نبود انجمن دیابتی در این استان اظهار نگرانی کرد.

بهرام باقری به خبرنگار ایلنا در یاسوج گفت: انجمن دیابتی می‌تواند کمک شایانی به بیماران دیابتی کند و متاسفانه اکنون این بیماران برای رفع مشکلات خود مجبورند به سایر استان‌های دیگر کشور مراجعه کنند.

وی با اشاره به وضعیت کنونی بیماران دیابتی در کهگیلویه و بویراحمد، بیان داشت: بیش از 5 میلیون نفر در کشور دیابتی هستند که از این تعداد 14 هزار و 600 نفر در این استان و باز از این تعداد 5 هزار نفر فقط در شهرستان بویراحمد هستند.

مدیرعامل مجتمع نان‌صنعتی کوبودنا افزود: یکی از مواد غذایی که همواره مورد استفاده بیماران دیابتی باید قرار گیرد نان است و ما برای رفع این معضل اقدام به تولید نان ویژه بیماران دیابی در این مجتمع کرده‌ایم.

باقری با بیان اینکه مجتمع نان صنعتی کوبودنا دومین کارخانه تولید نان ویژه بیماران دیابتی در کشور است، خاطرنشان کرد: بررسی‌ها و نظارت‌های لازم برای تولید نان ویژه بیماران دیابتی در این مجتمع صورت گرفته است.

عضو شورای سلامت کهگیلویه و بویراحمد در ادامه از ناراحتی‌های گوارشی و گسترده‌شدن این بیماری در استان خبر داد و افزود: متاسفانه ناراحتی‌های گوارشی در کهگیلویه و بویراحمد نگران‌کننده شده که مهمترین دلیل این ناراحتی‌ها، تغذیه ناسالم است.

وی از تولید 250 نوع نان سلامت در مجتمع صنعتی کوبودنا خبرداد و اظهارداشت: این محصولات با آخرین تکنولوژی‌های روز تولید می‌شود. 

تغذیه سلامت کهگیلویه و بویراحمد مواد غذایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر