کد خبر: 395088 A

در جاده حادثه خیز سفیدشهر رخ داد؛

جاده کم عرض و غیراستاندارد سفید شهر آران و بیدگل این بارجان داماد 22 ساله را در مقابل دیدگان همسرتازه عروس و مادرزنش گرفت.

رئیس مرکز فوریت‌های  پزشکی شهرستان آران و بیدگل در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در کاشان از جان باختن جوان ناکام 22 ساله مهندس ابوالفضل پرآور نصرآبادی در جاده حادثه خیز سفید شهر بر اثر واژگونی پیکان وانت در مقابل دیدگان نامزد و مادرخانمش خبرداد.

قربانیان به کم عرض بودن جاده و تردد وسایل نقلیه سنگین در این محور اشاره کرد و یادآورشد : طی یک ماه گذشته سه کشته و پانزده مصدوم طی شش فقره حاصل تصادفات در این محور پرخطر بوده است.

وی  از متوقف شدن عملیات دو بانده شدن و تعریض این جاده به علت  نزدیک بودن به حریم راه آهن و ممانعت اداره راه آهن شهرستان کاشان طی 8 ماه گذشته خبرداد و افزود : علیرغم پیگیری‌هایی که مجددا برای رفع مانع صورت گرفته تعریض این جاده متوقف شده است. 

رئیس مرکر اورژانس و فوریت‌های پزشکی شهرستان آران و بیدگل با اشاره به اینکه متاسفانه در جاده سفید شهر به آران و بیدگل و کاشان طی چهار سال گذشته تاکنون بیش از  106 فقره تصادف و بیش از 53 نفر فوت و بیش از 215 نفر مجروح شده اند، گفت : به علت کم عرض بودن جاده ، پیچ های خطرناک  و تردد ماشین‌های سنگین و تریلی این جاده یکی از راه‌های مواصلاتی بسیارخطرناک به مرکز شهرستان آران و بیدگل و کاشان است .

شایان ذکر است جاده سفید شهر یکی از خطرناک‌ترین جاده‌های مواصلاتی به مرکز شهرستان آران و بیدگل است که متاسفانه به علت باریک بودن، غیراستاندارد و دارا بودن پیچ‌های بسیار خطرناک و تردد تریلی و ماشین‌های سنگین تاکنون تصادفات بسیار دلخراشی در این مسیر اتفاق افتاده که منجر به  کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از هموطنان عزیزمان شده است که علیرغم اعتراضات مردمی و پیگیری‌های انجام شده متاسفانه تاکنون اقدام اساسی در این مسیر به عمل نیامده است.

جای سئوال است آیا بودجه‌ای که برای تعریض و دوبانده شدن این مسیر بسیار خطرناک باید هزینه شود بیش از جان ده‌ها انسانی که به عنوان سرمایه‌های ارزشمند جامعه محسوب می‌شوند، ارزش دارد؟

انتظار می رود علیرغم جلساتی که  طی دو ماه گذشته  مسئولان مربوطه به اتفاق  نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی و پیرو سفری که معاون محترم پارلمانی وزیر راه و شهرسازی به این منطقه داشتند با تخصیص اعتبار ویژه  در اولین فرصت ممکن تمهیدات  جدی را برای تعریض این مسیر در دستورکار خود قراردهند تا بیش از این شاهد چنین حوادث ناگوار و از دست دادن جان انسانها در این محور خطرناک نباشیم.

شایان ذکراست جمعی از شهروندان سفید شهری با درست داشتن پلاکاردهایی تحت عنوان ( ما قربانیان  فردای جاده سفید شهر هستیم)  در اعتراض به حوادث  جاده حادثه خیز سفید شهر مقابل فرمانداری شهرستان آران و بیدگل تجمع کردند.

جامعه سرمایه مجلس شورای اسلامی وزیر راه و شهرسازی شهرستان آران و بیدگل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر