کد خبر: 379633 A

سرپرست اداره کل راه آهن جنوب شرق خبر داد:

سرپرست اداره کل راه آهن جنوب شرق گفت: ایجاد خط فرعی به طول 600 متر و احداث ایستگاه تخلیه و بارگیری گاز مایع ، توسعه اقتصادی منطقه و اشتغال زایی برای مردم زاهدان را در پی دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی راه آهن جنوب شرق، مجید ارجونی از آغاز عملیات اجرایی خط فرعی و ایستگاه ریلی تخلیه و بارگیری گاز مایع در زاهدان خبر داد و اظهار داشت: این پروژه که با همکاری اداره کل راه آهن جنوب شرق و شرکت زالپارس به عنوان سرمایه‌گذار بخش خصوصی انجام می‌شود، در توسعه اقتصادی و حمل و نقل ریلی استان بسیار مؤثر خواهد بود.

وی تصریح کرد: عملیات زیرسازی این خط فرعی به طول 600 متر توسط شرکت زالپارس انجام خواهد شد و انجام عملیات روسازی به عهده اداره کل راه آهن جنوب شرق خواهد بود.

ارجونی در خصوص اعتبار مورد نیاز برای ایجاد این خط فرعی خاطرنشان کرد: در انجام عملیات اجرایی خطوط راه‌آهن، همیشه هزینه‌های روسازی بیشتر از زیرسازی است، به همین دلیل به جهت حمایت از بخش خصوصی و سرمایه‌گذار در بخش ریلی از 15 میلیارد ریال اعتبار تخمین زده شده برای این طرح، 10 میلیارد ریال آن توسط راه آهن برای عملیات روسازی و 5 میلیارد ریال دیگر توسط بخش خصوصی برای عملیات زیرسازی تأمین می‌شود.

مدیر عامل شرکت زالپارس نیز گفت: بر اساس پیش بینی و برنامه ریزی انجام شده این پروژه با همکاری راه آهن، 6 ماه دیگر به بهره برداری می‌رسد.

 مهدی سنچولی افزود: ایستگاه تخلیه و بارگیری گاز مایع با ظرفیت ذخیره سازی 200 تا 250 تن و ظرفیت صادرات 2 هزار تن در ماه به کشور پاکستان در فاز اول پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در صورت توسعه در فاز دوم و حل مشکلات ریلی کشور پاکستان شاهد افزایش ظرفیت صادرات به 5 هزار تن در ماه خواهیم بود.

سنچولی در خصوص روند عملیات اجرایی این پروژه تصریح کرد: مخازن و تأسیسات مورد نیاز برای ایستگاه تخلیه و بارگیری گاز مایع خریداری شده است که با نصب و راه اندازی با همکاری راه آهن ظرف مدت 6 ماه به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: با راه‌اندازی و بهره‌برداری از این پروژه 150 فرصت شغلی به صورت مستقیم در زمینه‌های فنی و انجام خدمات تخلیه و بارگیری و 300 فرصت شغلی به طور غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.

اداره کل راه اشتغال بخش خصوصی گاز مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر