کد خبر: 373070 A

نماینده مردم نیشابور در گفت‌وگو با ایلنا:

نماینده مردم نیشابور در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: امیدواریم در دوران پسابرجام شاهد تعامل بین مجلس و دولت به دور از هرگونه جنجال باشیم.

دکتر حمید گرمابی در گفت و گو با ایلنا اظهار کرد: از آن جایی که مقام معظم رهبری سال جاری را با عنوان سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری کرده اند، مهمترین اولویت مجلس دهم را رسیدگی به مسائل و مشکلات اقتصادی و کمک به دولت در جهت اشتغال و رونق اقتصادی می دانم.

نماینده مردم نیشابور در مجلس دهم شورای اسلامی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه در کدام کمیسیون مشغول به فعالیت خواهید شد؟ تصریح کرد: با توجه به تحصیلات و تخصصی که دارم فعالیت در کمیسیون صنعت و معدن و یا انرژی را ترجیح می‌دهم.

وی در خصوص امکان توافق بین دکتر عارف و دکتر لاریجانی برای ریاست مجلس عنوان کرد: به اعتقاد بنده امکان توافق بین این دو بزرگوار وجود دارد، چرا که هر دو نفر علاوه بر توان اجرایی و مقبولیت عامه، از نخبگان سیاسی اهل منطق هستند، علی رغم همه این موارد بر این باورم با توجه به پیام تغییر در انتخابات، دکتر عارف گزینه محتمل ریاست مجلس است.

گرمابی ادامه داد: اگر به انتخابات ۹۲ و انتخابات ۹۴ نگاه کنیم پیام تغییر به خوبی ملموس است؛ نتیجه انتخابات ۹۴ هم حاکی از تغییر ۷۵ درصدی مجلس بود و این امر موید آن است که باید به خواست اکثریت مردم پاسخ مثبت داد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس دهم شورای اسلامی در رابطه با رفتارهای دوگانه برخی از نمایندگان در خصوص انتخاب رئیس مجلس تصریح کرد: نمایندگان باید بر سر اصول اولیه بمانند و به پیمانی که با مردم بستند پایبند باشند، چرا که اگر صداقت و شفافیت را در مراحل ابتدایی زیر پا بگذارند پایه مناسبی برای تداوم فعالیت ها نخواهد بود، اما امیدوارم تعداد این نمایندگان اندک باشد.

وی با بیان اینکه فراکسیون امید خواهان تعامل با دولت است، ادامه داد: مجلس دهم باید اصل نظارت را به طور تمام و کمال انجام دهد و به خاطر منافع ملی با دولت تعامل داشته باشد و از آن جایی که در حال حاضر شرایط اقتصادی مطلوب نیست، تنها با تعامل می توان این گونه مشکلات را حل کرد، البته این تعامل به معنای همراهی بی چون و چرا با دولت نیست، بلکه نظارت باید در حد کمال اعمال شود.

گرمابی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی نیازمند تعامل مجلس با دولت هستیم که مشکلات مرتفع شود، چرا که مشکلات اقتصادی فعلی در شان ملت ما نیست و امروزه مباحث اقتصادی در منطقه و جهان یکی از مولفه های قدرت است که به تبع باید در این خصوص در دنیا مانور دهیم.

نماینده مردم نیشابور در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه تعامل بین مجلس و دولت در دوران پسابرجام ضروری است، ادامه داد: امیدواریم در دوران پسابرجام شاهد تعامل بین مجلس و دولت به دور از هرگونه جنجال باشیم تا کشور از این شرایط اقتصادی خارج شود، شرایط رکود را پشت سر گذاشته و به رونق اقتصادی برسیم.

وی در خصوص حملات برخی از منتقدین دولت به برجام عنوان کرد: این چنین رفتارهایی مناسب نیست، چرا که همگی در یک کشتی هستیم و امیدواریم این چنین رفتارهایی به دور از تفکر را در مجلس دهم شاهد نباشیم بلکه دلسوزانه به فکر آینده کشور باشیم.

گرمابی با تاکید بر اینکه نباید منافع کشور را فدای منافع شخصی کرد، افزود: برخی توجه ندارند که برجام جزء سیاست های کلان نظام بود و کل نظام آن را پذیرفت و این اقدام به نفع کشور و نظام بود حال باید با همگرایی و همبستگی هرچه بیشتر از این امر در راستای منافع کشور و رونق اقتصادی استفاده کنیم.

انتخابات دولت شورای اسلامی مشکلات سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر