کد خبر: 352729 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

نماینده ولی فقیه در امارات فقدان آیت الله طبسی را ضایعه ای بزرگ برای حوزه علمیه دانست.

آیت‌الله مدنی در گفت‌وگو با ایلنا، ضمن بیان این مطلب افزود: بنده این مصیبت بزرگ را به همه علاقمندان به انقلاب شکوهمند اسلامی و بویژه خراسانیان بزرگوار و بالاخص به حوزه دیرپا و سترگ خراسان و خاندان بزرگ ایشان تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و برای ایشان نعمت خدمت به حضرت ثامن الحجج در عالم برزخ و قیامت را خواستارم .

وی در ادامه افزود : آیت الله طبسی در خانواده بزرگ و پرآوازه‌ای متولد شدند و پدر ایشان در یک حادثه مورد عنایت امام زمان علیه السلام قرار گرفتند و تاثیر سخن ویژه و نفس پاکی که داشتند مشهور به واعظ طبسی می‌شوند. مرحوم پدر من که با ایشان از دوران نوجوانی آشنا و در ارتباط بودند از مناعت نفس ایشان و پرهیز از آنچه موجب ذلت هست یاد می کردند .

وی افزود: آیت الله طبسی در دوران تحصیل در حوزه از افراد موفق بودند و در سخنرانی های پیش ازپیروزی انقلاب بسیار شجاع و توانمند بودند و یکی از سخنرانانی که به شجاعت رژیم شاهنشاهی را نقد می‌کردند، ایشان بودند.

آیت الله مدنی خاطرنشان کرد: آیت الله واعظ طبسی پس از انقلاب هم مسئولیت‌های فراوانی داشتند و در جایگاه‌های متفاوت همواره یار و یاور انقلاب و نظام اسلامی ما بودند.

نماینده ولی فقیه در کشور امارات عنوان کرد: در سال‌های اخیر آستان قدس رویکرد ویژه‌ای نسبت به زائران غیر ایرانی داشت و برنامه‌های مناسبی برای زائران خارجی در نظر گرفته شده بود که این نشان از توجه آیت الله واعظ طبسی به شیعیان و مسلمانان خارج از کشور دارد. همچنین برنامه‌های متفاوتی از سوی آستان قدس در دهه کرامت در کشور‌های اسلامی برگزار می‌شد که این نشان از قلب رئوف این عالم و خادم امام رضا (ع) داشت.

وی خاطر نشان کرد: آخرین دیدار من با ایشان خاطره‌ای جالب بود که مربوط به آخرین روزهای عمر ایشان بعد از جلسه سخنرانی در حسینیه امام رضا علیه السلام است. نکاتی که آیت‌الله واعظ طبسی به من گوش زد کردند و صحبت‌هایی که پس از آن سخنرانی با من داشتند همواره در یاد من خواهد بود.

مدنی یاد آور شد: آیت الله واعظ طبسی به افراد و نیروهایی که به ادامه مسیر انقلاب کمک می‌کردند توجه داشتند و ایشان در هر سمتی که به نظام اسلامی خدمت کرده‌اند همواره به نیرو‌های جوان و با استعداد توجه کرده‌اند که این یکی از ویژگی‌های بسیار خوب ایشان بود.

نماینده ولی فقیه در کشور امارات با بیان اینکه مسئولان باید از صبر و اخلاق آیت الله واعظ طبسی الگو بگیرند، تاکید کرد: آیت الله واعظ طبسی در مواجهه با مشکلات بسیار صبور بودند. هیچ وقت گلایه ای از جناح و یا شخصی را در جلسه‌ای مطرح نکرد. همیشه مصالح نظام را مقدم به مصالح فردی می‌دانستند. نکته‌ای که باید مورد توجه تمام جناح‌ها قرار بگیرد اینکه ایشان چگونه با تمامی افراد و جناح‌ها پدرانه برخورد می‌کرد و با دیدی وسیع و سراسر عطوفت از همه نیروهای طرفدار انقلاب پشتیبانی کرده و افراط گرایان و تندروهای همه طیف ها را به اعتدال و تقوا در برخوردها دعوت می کرد.

انقلاب حوزه علمیه مشکلات ولی فقیه آیت الله مدنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر