کد خبر: 338239 A

مدیرکل صداوسیمای مرکز فارس

ایلنا: مدیرکل صداوسیمای فارس گفت: از عواملی که موجب دور شدن مردم از رسانه داخلی می‌شود، دیده نشدن مطالبات آنها از قاب تلویزیون است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز ، سیدتقی سهرابی صبح امروز در دیدار با امام جمعه و مسئولان جهرم با اشاره به لزوم برجسته‌سازی مصادیق کلام رهبری انقلاب در آثار هنرمندان فیلم‌ساز بیان کرد: به واسطه وجود نیروی انسانی خلاق در صداوسیمای مرکز فارس و مدیران هوشمند و رسانه‌شناس استان و شهرستان‌ها که از اخبار و اطلاعات به خوبی آگاه هستند، فعالیت مرکز فارس با وجود پهناور بودن استان به سهولت انجام می گردد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز فارس اظهار کرد: رسانه چنانچه پیشرفت خوبی داشته باشد به رشد و توسعه مناطق کمک می‌کند در این راستا همه باید به صداوسیما کمک کنند چرا که وظیفه کارگزاران مردم در این مجموعه مخابره پیام انقلاب به گوشه‌گوشه دنیا است.

وی از عواملی که سبب دور شدن مردم از رسانه داخلی می‌شود را دیده نشدن مطالبات آنها از قاب تلویزیون دانست و خاطرنشان کرد: صداوسیما مربوط به سایر شهرستان‌ها بوده و تنها به شیراز منحصر نمی‌شود، چنانچه نیازهای مردم منعکس شود گرایش آنها به سمت رسانه جلب شده و در غیر این صورت نباید توقع داشت جامعه نسبت به رسانه گرایش داشته باشند.

سهرابی با اشاره به اینکه شهرستان‌های فارس دارای استعداد و ظرفیت‌های بسیار در زمینه تولید مستند هستند، گفت: فضا برای هنرمندان در نقاط مختلف استان باز است.

وی با اشاره به پیشینه جهرم اظهار کرد: جهرم جایگاه ویژه‌ای در تاریخ ایران داشته و مردم این شهرستان در پیشبرد انقلاب و دوران دفاع مقدس پیشتاز و فرزندان این دیار در  کشور منشأ خیر و برکت بودند.

سهرابی به گلایه اهالی جهرم در انعکاس حداقلی اخبار و تولیدات رسانه‌ای شهرستان در شبکه استانی فارس اشاره کرد و تصریح کرد: با یک برنامه‌ریزی مدون و تغییر و تحول در برنامه‌ها می توانیم به خواسته‌هایی که مورد نظر مردم است، دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به اتمام سیگنال‌رسانی دیجیتال در مراکز شهرستان‌های فارس، خاطرنشان کرد: باید به سمت توسعه فرستنده‌های دیجیتال در روستاها حرکت کرد و در این راستا جهرم از سایر شهرستان‌ها پیشتاز بوده است.

مدیرکل صداوسیمای مرکز فارس بیان کرد: بسیاری از ظرفیت‌های شهرستان جهرم که در این جلسه مطرح شد قابل پخش از شبکه استانی است و رسانه ملی باید به سمت معرفی ظرفیت‌های‌ عظیم شهرستان ها رفته و موفقیت‌های نسل جوان دستاوردهای مدیران، حضور و اجتماعات مردم در صحنه‌های مختلف را به تصویر بکشد.

وی ادامه داد: با توجه به زیرساخت‌های موجود در شهرستان جهرم به‌راحتی می‌توان ظرفیت‌ها را به صداوسیمای استان ارسال و آن را انعکاس داد.

سهرابی اضافه کرد: مباحث کارشناسی پزشکی به راحتی می‌تواند در استودیو جهرم تولید و از شبکه استان پخش شود و فضا برای فعالیت در جهرم فراهم است و مشکلی در این زمینه نداریم.

مدیرکل صداوسیمای مرکز فارس به پیشینه شهرستان جهرم در پخش برنامه‌های رادیویی اشاره کرد و گفت: مسئولان شهرستان برای دریافت مجوز رادیو شهری از مجموعه صداوسیمای جموری اسلامی تلاش کنند.

یادآور می شود در سفر مدیرکل صداوسیمای فارس به جهرم دو پروژه سیستم دیجیتال شهرهای خاوران بخش خفر و دوزه بخش سیمکان با اعتبار 14 میلیارد ریال به بهره برداری رسید و سهرابی از دفتر خبری صداوسیمای جهرم بازدید کرد.

مدیر کل صدو و سیمای فارس-جهرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر