کد خبر: 326184 A

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان مطرح کرد

ایلنا: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: یکی از مسایلی که در صنعت گردشگری با آن مواجه هستیم، لزوم برندسازی و بازاریابی کارآمد است.

به گزارش ایلنا، رضا علیزاده در رابطه با نقش زنان در توسعه صنعت گردشگری اظهار کرد: طبق آمار‌ها بیشتر نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل داده و نقش آن‌ها از لحاظ فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی حائز اهمیت است.

وی افزود: با توجه به فعالیت‌های مختلف زنان در عرصه تولیدات خانگی،می توان با صراحت بیان نمود که استفاده از مهارت‌ها و توانا‌های ذاتی بانوان در تنویر افکار سنتی گردشگری و افزایش شمار گردشگران داخلی و خارجی نقش مهمی را ایفا می نماید.

علیزاده به توانمندی زنان گیلان اشاره نمود و گفت: زنان گیلانی با انجام فعالیت‌های هنری - سنتی و پخت غذاهای محلی می‌توانند در معرفی جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی و نیز ترویج صنایع‌دستی، موجبات معرفی استان گیلان به سایر نقاط جهان را فراهم سازند.

وی تصریح کرد: یکی از مسایلی که در صنعت گردشگری با آن مواجه هستیم، لزوم برندسازی و بازاریابی کارآمد است.

وی با اشاره به اینکه بخش اعظم هنرهای سنتی گیلان با هنرنمایی بانوان در صفحات تاریخ به ثبت رسیده ، اظهار کرد: زنان گیلان با نمایش مهارت‌ها و توانایی‌های ذاتی خود در امر فرهنگ و هنرهای سنتی نقش مهمی را در ترویج صنایع‌دستی استان ایفا می‌ نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان افزود: دولت تدبیر و امید به بانوان نگاهی ویژه دارد تا جاییکه حمایت از زنان کارآفرین و توانمند را بعنوان یک استراتژیک در زمینه ترویج فرهنگ و اصالت سرزمینی دنبال می نماید.

وی در پایان با اشاره به حمایت های صورت گرفته از زنان هنرمند گیلانی توسط اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان،اضافه کرد: حضور بانوان در حوزه های مختلف گردشگری استان و تدوام فعالیت های هنری آنان در استان و سطوح کلان گواه این ادعاست.

صنایع دستی و گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر