کد خبر: 326088 A

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز خبر داد

ایلنا: مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی البرز از ممنوع شدن بکارگیری نیروی کار خارجی فاقد بیمه حوادث ناشی از کار خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، اسماعیل خلیلی با اعلام این خبر گفت: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه تمامی نیروهای کار خارجی دارای مجوز کار که مشغول بکار هستند در برابر حوادث ناشی از کار و بیماریهای احتمالی در مدت اقامت در کشور تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرند و استفاده از خدمات آنان بدون بیمه حوادث ممنوع است.

وی در ادامه با بیان این که وزارت تعاون و کار  مسئول نظارت برحسن اجرای این مصوبه است افزود: کلیه کارگران اتباع خارجی در استان که مجوز اشتغال دارند همانند کارگران ایرانی از تمامی مزایای قانون کار برخوردار هستند و کارفرمایانی که از خدمات کارگران خارجی استفاده می‌نمایند ملزم هستند تا آنان را در مقابل حوادث ناشی از کار بیمه نمایند.

وی خاطرنشان کرد: کلیه متقاضیان برخورداری از بیمه حوادث نیروی کار خارجی می‌توانند با مراجعه به آدرس سایت www. hayateamn. ir عاملیت شرکت بیمه ایران (بیمه حیات امن) نسبت به خرید بیمه حوادث اقدام نمایند.

وی همچنین در پایان با اشاره به آغاز روند تحت پوشش قرار گرفتن بیمه سلامت اتباع بیگانه ساکن استان گفت: اتباع و مهاجران خارجی ساکن استان البرز که دارای کارت آمایش یا هویت معتبر هستند، زیرپوشش بیمه سلامت این استان قرار می‌گیرند.

ممنوعیت بکارگیری نیروی کار خارجی فاقد بیمه حوادث
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر