کد خبر: 326007 A

یک فعال سیاسی در گفت‌و‌گو با ایلنا

ایلنا: یک فعال سیاسی در استان کرمانشاه گفت: مهم‌ترین و البته یکی از آفت‌های مهم انتخابات در کرمانشاه نفوذ و غلبه قبیله گرایی بر شایسته سالاری است.

افشین قهرمانی از فعالان سیاسی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در کرمانشاه اظهار کرد: انتخابات اسفندماه سالجاری نسبت به دیگر انتخابات برگزار شده تاکنون در کشور تفاوت‌های بسیاری دارد.

این فعال سیاسی تاکید کرد: یکی از مهمترین ویژگی انتخابات این دوره، این است که شرایط بین المللی ایران نسبت به دوره های گذشته از نظر دیپلماسی تغییر پیدا کرده و مجلس می تواند از پتانسیل هایش بهتر از قبل بهره ببرد.

قهرمانی در ادامه به وضعیت انتخابات در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: انتخابات در کرمانشاه همیشه نسبت به دیگر استانهای کشور، تفاوتهای بسیاری داشته است، مهمترین و البته یکی از آفتهای مهم انتخابات در کرمانشاه نفوذ و غلبه قبیله گرایی بر شایسته سالاری است.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه باید افراد شایسته و مجرب وارد بهارستان شوند تا نیروهایی که از سوی قبیله و یا قوم خاصی انتخاب می شوند، افزود: در دوران چهار ساله نمایندگی به عینه می توانیم تفاوتهای نمایندگان شایسته و مجرب را نسبت به نمایندگانی که از سوی ایل و یا عشیره ای خاص انتخاب شده اند را در عملکردشان ببینیم و بی شک دود این انتخاب های احساسی مستقیما به چشم مردم و حوزه انتخابیه می رود.

وی عنوان کرد: البته در مدت زمان کوتاهی نمی توان این طرز فکر را در جامعه ای همانند کرمانشاه تغییر دهیم و مردم را به سمت انتخاب افراد شایسته و کاربلد سوق دهیم، بلکه نیازمند سالها کار فرهنگی از طریق رسانه ها و... برای تغییر این الگوی اشتباه هستیم.

انتخابات ایران جامعه مجلس شورای اسلامی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر