کد خبر: 325922 A

معاون گردشگری میراث فرهنگی گیلان

ایلنا: معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: سفره خانه های سنتی باید با ماهیت اصلی خود و به صورت قانونمند فعالیت نمایند.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا آذرپور در نشست با فعالان بخش گردشگری در بندرانزلی با بیان اینکه سفره خانه‌ها به عنوان یکی از اماکن پذیرایی مورد توجه گردشگران هستند، گفت: سفره خانه‌های سنتی باید با ماهیت اصلی خود و به صورت قانونمند فعالیت نمایند.

وی اجرای برنامه هایی نظیر شاهنامه خوانی، نقالی و پرده خوانی که طی دوران گذشته در سفره خانه اجرا می‌شد را ضرورتی برای زنده نگاه داشتن ماهیت این اماکن دانست و افزود: خلاقیت بخشی به خدمات باید بعنوان یک ضرورت دنبال شود.

آذرپور با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان درتلاش است تا علاوه بر حفظ سنت های کهن در راستای انتقال آن به نسل های آینده گام های موثری بردارد.

وی خدمات نامطلوب و بیشتر از میزان تعرفه از سوی برخی واحدهای پذیرایی بین راهی غیرمجاز را موجب آسیب رسانی به ماهیت سفره خانه های سنتی دانست و گفت: نظارت و بازرسی از تمامی واحدهای اقامتی و پذیرایی بصورت مستمر از سوی اداره کل میراث فرهنگی گیلان اجرا می گردد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به وجود ۱۸ واحد پذیرایی بین راهی دارای مجوز سازمان گردشگری از بین ۱۲۰ واحد، تنها در مسیر رشت به خمام، تصریح کرد: واحدهای پذیرایی بین راهی را به نام سفره خانه های سنتی بین راهی می شناسند در حالی که تعداد سفره خانه سنتی دارای مجوز در کل استان ۲۰ واحد است.

آذرپور در ادامه با اشاره به فعالیت مسافر کاشانه‌ها، افزود: طرح واگذاری خانه مسافرها به جوامع ذیصلاح، از اولویت های برنامه های اجرایی سازمان گردشگری است.

وی ادامه داد: بر اساس سیاست های سازمان و دولت تدبیر و امید این طرح می بایست در ۱۵ استان کشور اجرا شود.

آذرپور تصریح کرد: با توجه به اینکه گردشگری صنعتی فرابخشی است و به دلیل ارتباط تنگاتنگ با بسیاری از حوزه ها، می بایست بصورت همسو و همگرا، مشکلاتمان را در درون خانواده گردشگری رفع کنیم.

لازم به ذکر است گیلان دارای ۸۷ هتل، ۲۲ هتل آپارتمان، ۱۱ تاسیسات ساحلی، ۶۵ مجتمع گردشگری با ظرفیت ۱۸ هزار نفر است.

معاون گردشگری گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر