کد خبر: 311562 A

معاون اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری استانداری البرز

ایلنا: معاون اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری استاندری البرز بر لزوم رفع موانع سرمایه گذاری، توسعه صنایع‌ هایتک و روزآمد شده ماشین آلات بنگاه‌های تولیدی کشور تاکید کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، عبادالله کامکار بعد از ظهر چهارشنبه در اولین کنفرانس اقتصاد پساتحریم، چالش‌ها و فرصت‌ها در کرج گفت: هر کشوری که به اقتصاد تک محصولی تکیه داشته باشد محکوم به فناست.

وی در ادامه با اشاره به تلاش‌های کشور چین با توجه به نبود منابع نفتی، و تولید محوری در این اقتصاد بر ضرورت رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران در راستای برون رفت از اقتصاد تک محصولی و رسیدن به اقتصاد پایدار تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت ظرفیت سازی و توجه به جایگاه آماری در اقتصاد کشور، خاطرنشان کرد: در راستای برداشتن موانع پیش روی سرمایه گذاری، در سیستم اقتصادی کشور نیازمند ارائه آمار و ارقام مرتب و مناسب در هر حوزه هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه وضع موجود باید شناسایی و حفظ شود، گفت: این به معنای درجا زدن نیست بلکه آینده دورنمای ما است و باید در حال حاضر فضا را برای حضور سرمایه‌گذاران امن و مساعد کنیم تا زمانی که به یکدیگر مراجعه می‌کنند، تبلیغ محسوب شود و برای سرمایه گذاری جذب شوند، نه اینکه سبب دفع آنان شود.

کامکار با اشاره به اینکه تعداد قطعه‌سازان خودرو استان در کشور جایگاه قابل توجهی است، اظهار داشت: باید جایگاه برای طرح موضوع داشته باشیم و در این راستا آمار و ارقام مناسب نقش مهمی را ایفا می‌کند تا برای آن چاره‌اندیشی شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ واحد تولیدی برند کشور در استان البرز وجود دارد، تصریح کرد: برای هر واحد تولیدی تا زمانی که برنامه جامعی از آنان نداشته باشیم نمی‌توانیم کاری انجام دهیم و در این راستا به روز بودن نقش مهمی را ایفا می‌کند.

کامکار با بیان اینکه، واحدی که پکیج درخواستی خود را بهتر ارائه دهد، موفق‌تر است، گفت: سفر هیئت دولت به استان البرز در پیش روی ما قرار دارد و باید در کنار کارگروه‌های موجود که برگزار می‌شود، کارگروهی برای اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصادی استان ایجاد تا تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شود.

وی با تاکید بر اینکه برای برون‌رفت از وضعیت موجود باید پیشنهاد بدهیم و برنامه داشته باشیم، افزود: برای سرمایه‌گذاران خارجی باید نوآوری و ارائه فکر بر‌تر داشته باشیم و نباید دچار روزمرگی شویم.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت توسعه صنایع هایتک گفت: باید به فکر رقابت با بازارهای جهانی با استفاده از ماشین‌آلات مدرن و پیشرفته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما کمک به واحدهای تولیدی است و اعلام می‌کنیم همدل و هم جهت برای یافتن راه برای توسعه هرچه‌ بیشتر استان هستیم.

وی در پایان، با اشاره به لزوم مرتفع شدن موانع پیش روی سرمایه گذار گفت: این مهم می‌بایست ماموریت اصلی دستگاه‌های نظارتی باشد.

سرمایه گذاری سرمایه‌گذاری خارجی
نرم افزار موبایل ایلنا