کد خبر: 311550 A

ایلنا: ۴۰ پروژه توسعه‌ عمران روستایی شهرستان رشت با حضور استاندار گیلان همزمان در بخش سنگر رشت به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا، این پروژ‌ها شامل تأمین آب آشامیدنی، اصلاح و بازسازی شبکه‌های آب شرب روستایی، آسفالت راه روستایی به طول ۲۰ کیلومتر، اجرای طرح هادی واحدهای مسکونی مددجویان می‌باشد که برای انجام آن مبلغ ۱۱۲ میلیاردو ۵۶۴ میلیون ریال هزینه شده است.

استاندار گیلان در آیین افتتاح این طرح‌ها از تلاش ویژه‌ای مجموعه استان جهت جبران عقب ماندگی‌های گذشته خبر داد و افزود: اختصاص روزی به نام روستا در کشور نشان از اهمیت این موضوع می‌باشد.

دکتر محمدعلی نجفی با بیان اینکه در هر کجا که توسعه، نشاط و تحولی رخ دهد قطعاً روستایی در آن نقش آفرینی کرده تصریح کرد: دولت با عشق و علاقه به روستائیان خدمت می‌کند و آن را وظیفه خود می‌داند.

نماینده عالی دولت در گیلان مردمان روستا را مردمانی متدین و انقلابی دانست و گفت: در سالی که بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب به سال همدلی و همزبانی مزین گردیده الحمدا... همراهی و همدلی خوبی در گیلان وجود دارد.

وی با بیان اینکه دولت جهت رفع مشکلات مردم عزم جدی دارد، اظهار داشت: علی رغم کمبود اعتبارات همه با تمام توان در تلاش هستیم تا مشکلات مردم را رفع کنیم

نجفی با یادآوری خشکسالی سنگین سال جاری بر ضرورت رونق خرید و فروش برنج تأکید کرد و فزود: با همدلی و همراهی خوب مجموعه استان و همکاری کشاورزان عزیز بهبود کیفیت و رشد محصولات کشاورزی را شاهد هستیم.

فرماندار رشت نیز در این نشست ایجاد زیر ساخت‌ها را اصلی مهم در توسعه عمرانی دانست و عنوان کرد: دولت تدبیر و امید برای اجرای این زیر ساخت‌ها علی رغم مشکلات اعتباری اقدامات خوبی را انجام داده است.

مهدوی از رشد ۲۶ درصد گاز رسانی در این شهرستان خبر داد و بیان داشت: در بخش راه روستایی شاهد رشد ۱۰ تا ۱۲ درصدی هستیم و انشاء ا... این نهضت ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام تجدد امام جمعه بخش سنگر نیز با قدردانی از زحمات مسئولین در خدمت رسانی به مردم خواستار تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی این بخش شد.

در ادامه این مراسم مدیران کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، آب و فاضلاب روستایی، بخشدار سنگر نیز به ارائه گزارشی از اقدامات خود پرداختند.

آب و فاضلاب روستا
نرم افزار موبایل ایلنا