کد خبر: 311522 A

رئیس کمیته مالی و پشتیبانی ستاد انتخابات کشور خبر داد

ایلنا: رئیس کمیته مالی و پشتیبانی ستاد انتخابات کشور از بودجه ۱۶۰ میلیارد تومانی برای برگزاری انتخابات خبر داد و گفت: قرارداد خرید ۸۰ هزار صندوق شفاف در حال انجام است.

به گزارش ایلنا، جواد ناصریان در همایش توجیهی آموزشی منطقه‌ای ستاد انتخابات استانداری‌ها، فرمانداران و بخشداران استان‌های گیلان، قزوین و زنجان در دهکده ساحلی انزلی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای برگزاری انتخابات از مهر سال گذشته آغاز شد از بودجه ۱۶۰ میلیارد تومانی برای برگزاری انتخابات در کشور خبر داد و افزود: از این مبلغ، ۲۵ میلیارد تومان اعتبار مربوط به بدهی انتخابات سال ۹۲ است که اردیبهشت ماه امسال به استان‌ها پرداخت شد و در این زمینه بدهی از انتخابات گذشته نداریم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر کشور از خرید وسایل مورد نیاز انتخاباتی خبر داد و یادآور شد: پس از دستور رئیس جمهور مبنی بر شفاف بودن صندوق‌های رأی و تأکید وزیر کشور و با هماهنگی انجام شده با شورای نگهبان که نمونه‌ای از صندوق به تایید این شورا رسیده است قرارداد خرید ۸۰ هزار صندوق شفاف در حال انجام است.

وی با بیان اینکه انتخابات با بودجه ۱۳۵ میلیارد تومانی باید در سال جاری برگزار شود، تصریح کرد: تاکنون ۶ قرارداد برای خرید تجهیزات برگزاری انتخابات منعقد کردیم و این امر موجب ایجاد رقابت در کاهش قیمت‌ها شده است.

ناصریان متذکر شد: ۱۳۵ میلیارد تومان بودجه برگزاری انتخابات نشان می‌دهد که در هزینه‌کرد‌ها باید صرفه‌جویی داشته باشیم.

وی خرید عمده تجهیزات انتخابات را توسط وزارت کشور عنوان کرد و گفت: منابع باید در چارچوب تعریف شده انجام شود.

ناصریان بر مدیریت هزینه‌ها در برگزاری انتخابات تأکید کرد و یادآور شد: منابع نباید در خارج از برگزاری انتخابات هزینه شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از هزینه‌ها توسط وزارت کشور انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم حق الزحمه مجریان انتخابات افزایش یابد.

ناصریان با اشاره به اینکه قانون برای عقد قرارداد پرسنلی برای برگزاری انتخابات نداریم، تصریح کرد: قراردادی برای برگزاری انتخابات با افراد حقیقی و حقوقی منعقد نمی‌کنیم.

رئیس کمیته مالی و پشتیبانی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه ۸۰ درصد فرمانداران از وزارت کشور هستند، گفت: امیدواریم بتوانیم برای عوامل انتخابات از این نیرو‌ها استفاده کنیم.

وی به وجود ۲۸ هزار نفر نیروی انسانی در استانداری‌ها اشاره کرد و افزود: تلاش می‌شود برگزاری انتخابات با نیروهای استانداری‌ها باشد.

معاون وزیر کشور بر مشخص کردن امین اموال انتخابات تأکید کرد و گفت: امین اموال باید از ابتدا مشخص شود ضمن اینکه اطلاعات شخصی مجریان انتخابات حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه در قالب تملک‌دارایی و سرمایه‌ای اعتباری نداریم، یادآور شد: در این زمینه اعتباری اختصاص داده نمی‌شود و اموال در صورت کمبود باید از دستگاه‌ها امانت گرفته و پس از انتخابات برگردانده شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر کشور با اشاره به اینکه سال گذشته تغییر ساختار فرمانداری‌ها را انجام دادیم، خاطرنشان کرد: یک‌هزار و ۲۰۰ پست به فرمانداری‌های کشور اضافه می‌شود.

این مقام مسئول یکی از نیازهای فرمانداری‌ها را اصلاح ساختار پست‌های سازمانی دانست و یادآور شد: امسال جذب نیروی استخدامی نداریم و یک‌هزار و ۶۰۰ نفر نیرو برای استخدام در فرمانداری‌ها برای سال آینده در حال انجام است.

وی با بیان اینکه ساختار استانداری‌ها اصلاح می‌شود، تصریح کرد: این مسئله در مدت دو هفته آینده قطعی و خلأ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی پر شده و پست کار‌شناس مدیریت بحران در فرمانداری‌ها ایجاد می‌شود.

انتخابات بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا