کد خبر: 311460 A

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان

ایلنا: معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان البرز از رشد ۲۰ درصدی ارایه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد البرز نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، شاهین رضایی، با بیان اینکه زمینه قرارگرفتن مددجویان کمیته امداد استان البرز در مسیر خودکفایی با شرکت در دوره ‌های مهارتی مراکز فنی و حرفه‌ای فراهم می‌شود گفت: در طول این مدت، حدود ۵۰۰۰ نفر در دوره‌های آموزشی گروهی و فردی شرکت کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: این دوره‌ها با عناوین، آموزش کوتاه مدت، بلندمدت، استاد شاگردی و حرفه آموزی دانش آموزان دبیرستانی برای مددجویان تحت پوشش برگزار می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه اولویت اصلی کمیته امداد توانمندسازی اقتصادی مددجویان در راستای استقلال اقتصادی ست گفت: در این راستا ارائه آموزش‌های تکمیلی فنی و حرفه‌ای جهت کسب و کار و مهارت مددجویان از جمله اقدامات این نهاد است.

رضایی در ادامه خاطرنشان کرد: کمیته امداد در تلاش است، با توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کار آفرینی، با بهره گیری از پتانسیل‌های موجود در منطقه و با فراگیری آموزشهای لازم، حصول خودکفایی خانواده‌های نیازمند را محقق سازد.

وی در ادامه گفت: این خدمات، شامل برگزاری کلاس‌های آموزشی و ارائه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و اشتغال‌زایی به مددجویان و همچنین پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه برای تأمین سرمایه‌ لازم برای آغاز به کار آن‌ها ست.

وی در پایان بیان داشت: با ایجاد بسترهای لازم برای ورود جوانان به زمینه‌های شغلی، می‌توان گام مهمی در راستای توانمندسازی خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد برداشت.

فنی و حرفه‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا