کد خبر: 298916 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان

ایلنا: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: حوادث ناشی از کار در این استان طی چهار ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۶۱ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، محمود احمدی افزود: در چهار ماه نخست پارسال ۴۲۵ حادثه ناشی از کار در این استان به وقوع پیوست که این تعداد امسال به ۱۶۵ حادثه کاهش یافته است.

وی اظهار کرد: شاخص حوادث نسبتی است بین تعداد حوادث به ازای هر ۱۰۰ هزار نیروی کار که این شاخص در خراسان رضوی از عدد ۶۹ در سه ماه نخست پارسال به عدد ۲۶ در مدت مشابه امسال کاهش پیدا کرده است.

وی گفت: تعداد حوادث منجر به فوت در زمان کار نیز در سال جاری نسبت به پارسال ۳۳ درصد کاهش یافته است.

احمدی افزود: در سال گذشته ۳۰ حادثه منجر به فوت در حین کار در این استان ثبت شده که این تعداد در سالجاری به ۲۰ حادثه کاسته شده است.

وی اظهار کرد: از ابتدای امسال ۴۵ درصد حوادث ناشی از کار این استان در کارگاه‌های ساختمانی رخ داده که ضرورت توجه، نظارت و فرهنگ سازی بیشتر را در این زمینه نشان می‌دهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: حوادث ناشی از کار در حوزه صنعت ۴۰ درصد، معدن شش درصد و در سایر بخش‌ها ۹ درصد بوده است.

وی افزود: در مدت مشابه پارسال ۴۹ درصد حوادث در بخش ساختمان، ۳۳ درصد در بخش صنعت، چهار درصد در بخش معدن و ۱۴ درصد دیگر در سایر بخش‌ها روی داد.

احمدی در باره شناسایی و معرفی کارفرمایان متخلف نیز گفت: طی چهار ماه اول امسال ۱۰ کارفرما و در مدت مشابه پارسال ۱۳ کارفرمای متخلف به مراجع قضایی استان معرفی شده است.

جمعیت شاغل استان شش میلیون نفری خراسان رضوی حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است.

صنعت کار و رفاه اجتماعی معدن
نرم افزار موبایل ایلنا