کد خبر: 298910 A

استاندار خراسان رضوی

ایلنا: استاندار خراسان رضوی، کمک به تولیدکنندگان داخلی، توسعه صادرات غیرنفتی، توجه به الزامات اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود موجود با هدف ارتقای بهره‌وری نیروی کار و سرمایه در استان را از جمله اولویت‌های اقتصادی استان در شرایط پسا تحریم دانست.

به گزارش ایلنا، علیرضا رشیدیان در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به سفر اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان و جمع‌بندی‌های صورت گرفته اظهار کرد: مصوبات این سفر به استان ابلاغ شده و از این پس باید برای اجرایی‌شدن آن در راستای توسعه اقتصاد گام برداریم.

وی افزود: تعیین تکلیف تحویل انشعابات از سوی دستگاه‌های خدمات‌رسان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، رفع مشکلات شهرک چرم و راه‌اندازی شعبه استانی صندوق ملی محیط زیست به منظور پرداخت تسهیلات برای رفع مشکلات واحدهای آلاینده از جمله مواردی است که با پیگیری و دیدار با مسوولان کشوری محقق شد.

استاندار خراسان رضوی گفت: تسهیل در صدور مجوز جهت حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و برپایی نمایشگاه‌های تخصصی توانمندی‌های استان در خارج از کشور، از دیگر مواردی بود که دنبال و محقق شد.

 وی با بیان اینکه توسعه صادرات و جذب سرمایه‌گذاران خارجی یکی از اولویت‌های اقتصادی دولت تدبیر و امید است؛ همراهی و همکاری بانک‌ها را با تولیدکنندگان و کارآفرینان ضروری دانست و بر تسهیل در روند پرداخت تسهیلات در چارچوب قوانین و مقررات تاکید کرد.

رشیدیان کمک به تولیدکنندگان داخلی، توسعه صادرات غیر نفتی، توجه به الزامات اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود موجود با هدف ارتقای بهره‌وری نیروی کار و سرمایه در استان را از جمله اولویت‌های اقتصادی استان در شرایط پسا تحریم دانست.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به رشد کمی و کیفی خدمات گمرکی استان در دولت یازدهم، گفت: باید از این فرصت برای افزایش روابط اقتصادی با کشورهایCIS و افغانستان برای توسعه صادرات خراسان رضوی بیش از گذشته بهره برد.

وی ظرفیت‌های استان در حوزه‌های مختلف صنعتی، معدنی و کشاورزی را فرصت مغتنمی برای رشد اقتصادی از طریق افزایش صادرات معرفی و خاطرنشان کرد: با ایجاد هماهنگی، تجهیز نیرو و امکانات، زمینه کاهش زمان ترخیص کالا از گمرکات بیش از گذشته فراهم شده است.

گفتنی‌ست؛ در ابتدای این دیدار که منجر به تصمیمات بسیار خوبی در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان شد؛ مدیران حوزه اقتصاد استان اعم از بخش خصوصی و دستگاه‌های اجرایی به بیان مطالبات، چالش، فرصت‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

اقتصاد مقاومتی دولت کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا