کد خبر: 298845 A

وزیر کار در جمع فرش‌بافان گیلانی

ایلنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تخصیص اعتبار 50 میلیارد ریالی برای حمایت از فرش‌بافان گیلان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ربیعی در جمع فرش‌بافان گیلانی با اشاره به اینکه رفع معضل بیکاری از بزرگ‌ترین اهداف دولت است، اظهار کرد: دو نوع سیاست در دولت در حال تبیین است که یکی از آن‌ها سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف و فعالیت بنگاه‌ها برای ایجاد اشتغال است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ ایرانی نباید از شغل و کار نا‌امید شود، افزود: باتوجه به وضعیت موجود در کشور نمی‌توانیم منتظر سرمایه‌گذاری‌های بزرگ باشیم تا نیاز اشتغال را تکمیل کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: تقویت واحدهای بالای۸۰ درصد و تزریق سرمایه در گردش در دستور کار دولت است و همچنین مشاغل خرد و کوچک نیز مورد توجه ما قرار دارند.

وی حوزه صنایع دستی را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: مشکلاتی در این حوزه وجود دارد که در تلاش برای رفع آن‌ها هستیم.

ربیعی از تلاش دولت برای رسمیت بخشیدن به مشاغل غیر رسمی خبر داد و گفت: تحریم‌های فرش از سوی آمریکا برداشته شد و این یک نوید جدی برای این صنف است.

وی اشتغال زنان در شرکت‌ها و کارخانه را نگران کننده دانست و تصریح کرد: فعالیت زنان در عرصه صنایع دستی باید مورد حمایت قرار گیرد.

ربیعی با بیان اینکه در ذیل شورای اشتغال کارگروه صنایع دستی را پیش بینی کرده‌ایم، گفت: کمیته صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، فنی و حرفه‌ای و تعاون در این راستا ایجاد شده که در حال فعالیت هستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صندوق کارآفرینی و امید با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقداماتی را برای حمایت از هنرمندان صنایع دستی در دستور کار دارند.

وی خواستار تشکیل کمیته ویژه برای رفع مشکل هنرمندان صنایع دستی در گیلان شد و عنوان کرد: ۵۰ میلیارد ریال برای فرش در گیلان اعتبار اختصاص خواهد یافت.

ربیعی افزود: گیلان در جذب توریسم خارجی ظرفیت بسیار مناسبی دارد و مسئولان باید زیر ساخت‌های لازم را فراهم کنند.

وی تاکید کرد: گیلان باید به دنبال یک برند بر‌تر در صنایع دستی کشور باشد و تولیدات خود را به این سمت سوق دهد.

ربیعی با بیان اینکه میراث فرهنگی باید به دنبال ثبت طرح‌های صنایع دستی از جمله فرش باشد، خاطرنشان کرد: احیای بازارهای از دست رفته در دستور کار قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: باید تلاش شود بازار صنایع دستی در داخل کشور نیز رونق بگیرد چراکه تحقق این امر کمک شایانی به افزایش درآمد هنرمندان این رشته می‌کند.

صنایع دستی و گردشگری فرش
نرم افزار موبایل ایلنا