کد خبر: 297134 A

نماینده مردم ساری و میاندرود

ایلنا: نماینده مردم ساری و میاندرود با بیان اینکه مجلس آینده به دور از جریان‌های افراطی شکل خواهد گرفت گفت: جریان‌های معتدل اصلاح‌طلب و اصول‌گرا نگاه نزدیک‌تری به مجلس دارند و می‌توانند در لیست مجلس قرار گیرند. .

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، سید رمضان شجاعی کیاسری پنجشنبه‌شب در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه توافق انرژی هسته‌ای یکی از پیروزی‌های نمادین جهت‌دار ایران در عرصه دیپلماسی تلقی می‌شود، افزود: باید در این زمینه از دولت‌های قبلی و دولت تدبیر و امید تشکر کرد.

وی افزود: با پیگیری‌های دولت روحانی فضا برای نرمش و دستیابی به اصل داشتن فناوری هسته‌ای فراهم و موجب به رسمیت شناختن ایران شد و این موفقیت جزء موفقیت‌های او در عرصه سیاسی و دیپلماسی محسوب می‌شود.

نماینده مردم ساری و میاندرود با بیان اینکه سهم مجلس در دستیابی و فناوری هسته‌ای، سهم قابل توجه‌ای‌ست، گفت: با توجه به فرامین مقام معظم رهبری درمورد همدلی و هم‌زبانی ملت و دولت برای رسیدن به نتیجه نهایی، دولت نیاز همدلی با مجلس شورای اسلامی را دارد.

وی با بیان اینکه این توافق تبعاتی از قبیل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را به همراه داشت: افزود: تبعات سیاسی آن منتج به این شد تا دنیا کشور جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک کشور اثرگذار در منطقه به رسمیت بشناسد.

شجاعی کیاسری بیان کرد: شرکت‌های مذاکره‌کننده قبل از انجام توافق تحت‌فشار بودند که بعد از انجام موافقت فضای موجود برای حضور شرکت‌های خارجی فراهم شد.

وی تعاملات و رفت‌و آمدهای ملت‌ها و کشور‌ها، توسعه فضای گردشگری و نیز شکل‌گیری نهادهای اجتماعی را از تاثیرات تبعات اجتماعی در این مذاکره عنوان کرد.

شجاعی با بیان اینکه توافق هسته‌ای آینده روشنی را برای رشد فرهنگی و اقتصادی در کشور ترسیم می‌کند، گفت: گسترش و رشد فرهنگی موجب ارتقای ایران در دنیا خواهد شد.

نماینده مردم ساری و می‌اندرود در مجلس با بیان اینکه دو نگاه در این توافق‌ وجود دارد افزود: برخی‌ها معتقدند که مجلس باید در جزئیات توافق لایحه‌ای را ارایه کند و عده‌ای نیز بر این باورند چون توافق بین کشورهاست بنابراین نیاز به ارایه لایحه مجلس نیست.

شجاعی افزود: مجلس ممکن است نتواند به جزئیات، بندبند وارد شود بنابراین در یک نگاه این توافق بسته‌بندی تعریف شده است. به همین دلیل دو طرف مذاکره‌کننده اجازه ایجاد نقطه نظرات جدیدی در این‌باره ندارند و نمی‌توانند در آن دخل و تصرف داشته باشد.

وی با بیان اینکه عده‌ای معتقدند ممکن است این توافق به همین منوال تا انتخابات ادامه پیدا کند و زمان انتخابات از آن بهره‌برداری سیاسی شود و عده‌ای نیز اعتقاد دارند این توافق نمی‌تواند برای بهره‌برداری سیاسی باشد، گفت: بنابراین نگاه‌های مختلف معطوف به این قطعنامه است و جزء حقوق مردم محسوب می‌شود.

شجاعی با تاکید براینکه نباید از توافق استفاده سیاسی کرد، به جریان‌های سیاسی آینده مجلس اشاره کرد و افزود: جریان‌های تندرو سیاسی در مجلس آینده جایی ندارند بلکه جریان‌های معتدل اصلاح‌طلب و اصول‌گرا نگاه نزدیک‌تری به مجلس دارند و می‌توانند در لیست مجلس قرار گیرند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در خانه ملت به فعالیت سه جریان اصلاح‌طلبان، اصول‌گرایان و اعتدالیون اشاره کرد، گفت: مجلس آینده به دور از جریان‌های افراطی و در راستای اهداف انقلاب اسلامی شکل خواهد گرفت.

شجاعی با اشاره به اینکه در مازندران جریان‌های سیاسی متفاوتی وجود دارد، افزود: جریان‌های سیاسی نمی‌توانند به تنهایی موفق باشند و باید در لوای تشکیلات دیگر شکل گیرد و یا اینکه متصل به احزاب موثر یا جریان‌های سیاسی و مذهبی موثری باشند.

شجاعی خاطرنشان کرد: انتخابات آینده مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برای نخستین بار همزمان با هم برگزار می‌شود بنابراین این امر می‌تواند مشکلات اجرایی را به وجود آورد که مجلس برای حل این مشکل نیاز به بررسی بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه در ساری استقبال زیادی برای نامزدی در مجلس شده که این نشان از بالندگی و رشد این شهرستان است، افزود: این فرصتی‌ست که مردم حق انتخاب بهتری را داشته باشند و هر فردی را که مردم انتخاب کنند به طور حتم بهترین است و ما نیز به انتخاب مردم احترام می‌گذاریم و بنای بد اخلاقی با کسی را نداریم.

شجاعی به آزادسازی پادگان در مرکز مازندران اشاره کرد و افزود: در ۶ ماه آینده این مکان از سوی شهرداری ساری به بزرگ‌ترین مکان تفریحی شمال کشور تبدیل خواهد شد.

وی عملکرد استاندار مازندران و شهردار ساری را خوب ارزیابی کرد و گفت: عملکرد استاندار را به دلیل اینکه اعتبارات استانی خوب تزریق نمی‌شود و با تدبیر فلاح جلودار استان در آرامش است بنابراین من نمره قابل قبولی را به او می‌دهم.

شجاعی به رسالت خبرنگاران در حوزه خبر و اطلاع‌رسانی اشاره کرد و خبرنگاران را چشم بیدار جامعه نامید و افزود: رسانه‌ها به عنوان نماینده افکار عمومی جلو‌تر از جامعه حرکت کنند و قلمشان را ارزان نفروشند و اقتدار و آزادگی خودشان را حفظ کنند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی به موضوع اشتغال اشاره کرد و گفت: از ۱۵ میلیون فارغ‌التحصیل کشور ۷۰ درصد آن‌ها مشکل اشتغال دارند و در مازندران نیز بیکاری جوانان بسیار مشهود است که باید راهکارهای درست برای ایجاد اشتغال در استان اتخاذ شود.

وی از برگزاری نشست بین وزارتخانه‌های صنعت و معدن، علوم و تحقیقات، ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش خبر داد و گفت: مقرر شد تا با تعامل و همکاری این وزرتخانه در راستای حمایت ار تولیدات داخلی کاغذ داخل کشور از صنایع چوب و کاغذ مازندران خریداری شود.

انتخابات سید رمضان شجاعی کیاسری
نرم افزار موبایل ایلنا