کد خبر: 295534 A

ربیع فلاح

ایلنا: استاندار مازندران گفت: بیش از 50 درصد انجیر استان در گلوگاه تامین می‌شود و این شهرستان در تولید این محصول پیشتاز است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گلوگاه، ربیع فلاح در مراسم افتتاحیه دومین جشنواره انجیر این شهر با اشاره به ارزش و اهمیت  این محصول اظهار کرد: انجیر برای گلوگاه به عنوان یک نماد  و نشانه معرفی شده است.

ربیع فلاح با بیان اینکه این جشنواره‌ها می‌توانند در معرفی شهرستانها و جذب سرمایه‌گذار اثرگذار باشند تصریح کرد: بهتر است هر ساله کیفیت این جشنواره‌ها ارتقا یابد تا به اهداف تعیین شده برسیم.

وی ادامه داد: یک مرکز تحقیقاتی و دبیرخانه برای این جشنواره تشکیل  و از لحاظ زیست شناسی،کیفیت محصول، برنامه‌ها و نیازها بررسی شود و سالانه گزارشی از  فعالیتها به اطلاع عموم برسد.

نماینده عالی دولت در مازندران گفت: بیش از 50 درصد انجیر استان در گلوگاه تامین می‌شود و این شهرستان در تولید این محصول پیشتاز است.

ربیع فلاح با اشاره به توانمندی شهرستان در تولید این محصول افزود: اقدامات ویژه‌ای باید در گلوگاه متمرکز و تمبر یادبود انجیر گلوگاه نیز ، باید در کتب ثبت شود.

استاندار مازندران  با بیان اینکه 28 واحد صنعتی راکد در استان راه‌اندازی شدند خاطر نشان کرد: از این تعداد 7 واحد در شهرستان گلوگاه بوده است.

در پایان مراسم از اکبر ایران نژاد پدر انجیر گلوگاه تجلیل شد.

جشنواره انجیر گلوگاه
نرم افزار موبایل ایلنا