کد خبر: 295502 A

رییس هیات نظارت شورای نگهبان لرستان

ایلنا: رییس هیات نظارت شورای نگهبان لرستان گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده در استان هیچ مقام و مسئول دولتی تاکنون تخلفی مرتبط با انتخابات نداشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، تیمور سپهوند روز چهارشنبه در جلسه اعضای دفتر هیات نظارت شورای نگهبان استان با استاندار لرستان افزود: ملاک بررسی صلاحیت نامزدها بر اساس اصول و محورهای ابلاغی شورای نگهبان، استعلام‌های چهارگانه، تحقیقات محلی، التزام فرد به حفظ نظام جمهوری اسلامی و اصول و مبانی شرع مقدس اسلامی و سایر شرایط ابلاغی دبیرخانه شورای نگهبان خواهد بود.

رییس دفتر هیات نظارت شورای نگهبان لرستان با تاکید بر اینکه رسیدگی به صلاحیتها بدون توجه به گرایش سیاسی انجام می‌شود گفت: شورای نگهبان در بررسی صلاحیتها به اصولگرا و یا اصلاح‌طلب بودن نامزدها اهمیتی نمی‌دهد.

وی با اشاره به برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی طی سال‌جاری گفت: امید می‌رود با محور قرار دادن همدلی و هم‌زبانی و و قانون‌مداری بتوان ماموریت مهمی که بر عهده شورای نگهبان و وزارت کشور گذاشته شده را به بهترین نحو انجام دهیم.

وی ادامه داد: تلاش می‌شود وزارت کشور و شورای نگهبان فضای سازنده و مطلوبی را برای انتخابات خوب و گسترده فراهم کنند.

سپهوند تصریح کرد: اعضای هیات نظارت بر انتخابات استان افراد ولایتمدار و دلسوز نظام و اسلام هستند که در این عرصه بزرگ گام نهاده‌اند.

وی اضافه کرد: این اعضا بر اساس قانون و بدون طرفداری و جانبداری از جریان و یا جناح خاصی کار بزرگ نظارت بر انتخابات را انجام می‌دهند.

وی افزود: آیت الله جنتی تذکرات متعددی در خصوص بی‌طرفی هیات نظارت شورای نگهبان داده‌اند و این شورا با تعاملی منطقی و عاقلانه، بی‌طرفی خود در انتخابات را همچون سالهای گذشته رعایت خواهد کرد.

رییس دفتر هیات نظارت شورای نگهبان لرستان همچنین در خصوص برخی تخلفات نامزدهای انتخابات گفت: تاکنون تنها برخی از این افراد که سریع وارد عرصه تبلیغات شده‌اند تخلفاتی داشته‌اند و بر اساس بررسی‌های انجام شده هیچ مقام و مسوول دولتی تاکنون تخلفی مرتبط با انتخابات نداشته است.

سپهوند تصریح کرد: براساس جمع‌بندی شورای نگهبان، استاندار استان فردی با درایت و موفق بوده و وفادار به اصول انقلاب و پیگیر اجرای قانون در استان است.

وی گفت: بدون تردید با تعامل سازنده‌ای که مدیریت ارشد اجرایی استان با هیات نظارت شورای نگهبان دارد، انتخابات باشکوه و مطلوبی پیش رو خواهیم داشت.

انتخابات تبلیغات
نرم افزار موبایل ایلنا