کد خبر: 295466 A

عباسعلی منصوری آرانی

ایلنا: نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: همکاری دانشگاه کاشان در تحقق سیاست‌های مواردی از بندهای برنامه ششم توسعه لازم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان « عباسعلی منصوری آرانی» در جمع اعضای هیات رئیسه دانشگاه کاشان با اشاره به سیاست‌های ابلاغی برنامه اظهار داشت: به زودی پیش‌نویس برنامه ششم توسعه به دانشگاه  ارجاع داده می‌شود تا دانشگاه با تشکیل اتاق فکر، همکاری لازم را با نماینده محترم شهرستان داشته باشند.
 
وی افزود: سیاستهای کلی برنامه ششم توسعه دارای ۸۰ بند و شامل سرفصلهای امور: «اقتصادی»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «اجتماعی»، «دفاعی و امنیتی»، «سیاست خارجی»، «حقوقی و قضایی»، «فرهنگی» و «علم، فناوری و نوآوری» است.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی ، توجه به اقتصاد دانش‌بنیان را در برنامه ششم توسعه  مورد توجه قرار داد و گفت: توسعه و ساماندهی نظام ملی نوآوری و حمایت از پژوهش‌های مسأله‌محور و تجاری‌سازی پژوهش و نوآوری، و توسعه نظام جامع تأمین مالی در جهت پاسخ به نیاز اقتصاد دانش‌بنیان یکی از موارد بندهای این برنامه است که دانشگاه باید آن را مورد توجه قرار دهد.
 
رئیس دانشگاه کاشان نیز در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌های و توفیقات اعضای هایت علمی این دانشگاه، خواستار پیگری نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در راستای پیگیری پرداخت دیون و کسورات دانشگاه، افزایش بودجه 95 در مجلس شورای اسلامی شدند.
 
حل مشکلات سند زمین‌های دانشگاه و پژوهشکده اسانس‌های طبیعی قمصر از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.
عباسعلی منصوری آرانی
نرم افزار موبایل ایلنا