کد خبر: 295361 A

سرپرست فدراسیون شطرنج

ایلنا: سرپرست فدراسیون شطرنج با اشاره به اینکه کشورمان در این رشته ورزشی مقام سوم آسیا را به خود اختصاص داده است، گفت: شطرنج ایران در رده‌بندی جهانی نیز دو پله صعود کرده است.

به گزارش ایلنا از رشت، سید امیر حسینی در جلسه‌ای که به منظور انتخاب ریاست هیات شطرنج گیلان برگزار شد، اظهار کرد: بیش از 15 درصد از خانواده‌های ایرانی به شطرنج می‌پردازند و در خانه خود شطرنج دارند و این یک فرصت طلایی است.

وی افزود: شطرنج به عنوان یک ابزار آموزشی می‌تواند در توسعه مهارتهای زندگی موثر باشد.

سرپرست فدراسیون شطرنج عنوان کرد:  شطرنج ایران در رده‌بندی جهانی با دوپله صعود در رده 44 آقایان و 26 بانوان قرار گرفته است.

حسینی خاطرنشان کرد: شطرنج ایران در آسیا نیز رتبه سوم را دارد و برنامه داریم که با گسترش این رشته در مدارس، دانشگاه‌ها و ورزش کارگری به عناوین بالاتری دست یابیم.

مسعود رهنما مدیرکل ورزش وجوانان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ورزش هدف نیست، گفت: ورزش باید منجر به تعالی، رشد و سلامت انسان و جامعه شود و رشته شطرنج هم نقش مهمی در توسعه شیوه زندگی و آینده‌نگری دارد.

گفتنی‌ست؛ در پایان این مجمع کیومرث بیات با 15 رای از 17 رای ماخوذه برای چهار سال دیگر به عنوان رئیس هیات شطرنج گیلان انتخاب شد.

 

فدراسیون شطرنج
نرم افزار موبایل ایلنا