کد خبر: 293447 A

از ابتدای امسال تاکنون

ایلنا: فرماندار رودبار از کشف و ضبط 100 کیلوگرم مواد مخدر در این شهرستان از ابتدای امسال خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید محمد احمدی در چهارمین نشست ستاد هماهنگی مبارز با مواد مخدر رودبار با اعلام این خبر، اظهار کرد: این میزان مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون در رودبار کشف و ضبط شده است و در این مدت 16 نفر قاچاقچی نیز دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شده‌اند.

وی با قدردانی از تلاش اعضاء ستاد مبارزه با مواد مخدر رودبار، افزود : فعالیت شبانه‌روزی 10 مؤسسه ترک اعتیاد در رودبار، منجیل، لوشان، رستم آباد و جیرنده و نیز 3 کمپ ترک اعتیاد در لوشان، رستم آباد و کلشتر  تحت نظر پزشکان، روان‌شناسان و مددیاران برای ترک اعتیاد، نقش مؤثری داشته است.

احمدی خاطر نشان کرد: برای کاهش آسیب‌های مواد افیونی و روان‌گردانها در شهرستان رودبار علاوه بر دوره‌های آموزشی و آگاه‌سازی، اقدامات بسیار مناسبی از طریق تریبون‌های نماز جمعه، بسیج، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، گفتمان‌های مدارس، مساجد و مهدهای کودک، مشاوره‌ها، ترغیب ورزش، توزیع بروشور، آموزش به والدین و ارسال پیامک در حال اجراست.

فرماندار رودبار با بیان اینکه ایستگاه بازرسی منجیل در جلوگیری از ورود مواد مخدر به استان گیلان نقش مهمی داشته، از پیگیری ویژه استاندار برای استقرار این ایستگاه در پاچنار لوشان خبر داد.

وی اظهار امیدواری کرد با تحقق این مهم، ورود مواد مخدر به استان به نحو چشمگیری کاهش یابد.

شاهکویی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر گیلان نیز با بیان اینکه مواد مخدر چهارمین بحران جهانی است، گفت: ایران در صف مقدم مبارزه  با مواد مخدر قرار گرفته است.

 

مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر