کد خبر: 293398 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به اینکه در سال 93، 10 میلیون تن مواد معدنی در استان استخراج شد، گفت: این آمار حکایت از رشد 30 درصدی دارد.

به گزارش ایلنا، علی منتظری در سیزدهمین همایش سالانه نظام مهندسی معدن کشور که در دهکده ساحلی بندرانزلی در حال برگزاری‌ست، با اشاره به اینکه گیلان از استان‌های کوچک کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: این استان دارای 110 معدن است.

وی با بیان اینکه معادن گیلان اغلب در زمینه‌های مصالح ساختمانی و غیر فلزی فعالیت می‌کنند، افزود: اکنون تنها 60 درصد از معادن استان فعال هستند.

منتظری مسائل زیست محیطی را موجب ایجاد محدودیت در فعالیت معدنی در گیلان دانست و تصریح کرد: این استان در بخش معدن نیازمند بهره‌مند شدن از حمایت و تسهیلات ویژه‌تری نسبت به سایر استان‌های کشور است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به اینکه در سال 93، 10 میلیون تن مواد معدنی در استان استخراج شد، گفت: این آمار حکایت از رشد 30 درصدی نسبت به سال 92 دارد.

وی با تاکید بر لزوم بازنگری در مقررات معادن شن و ماسه، خاطرنشان کرد: با مقررات موجود نمی‌توان معادن را راهبری کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه مسئولان فنی معادن به دلیل وابستگی مالی به بهره‌بردار نمی‌توانند نقش نظارتی خود را به خوبی ایفا کنند، گفت: باید مشکلات در این بخش برطرف شود.

 

زیست محیطی سازمان صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر