کد خبر: 293376 A

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت صنعت

ایلنا: معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه همه مولفه‌های اقتصاد مقاومتی در بخش معدن وجود دارد، تاکید کرد: توسعه بخش معدن با توسعه ساختار دولتی میسر نخواهد شد.

به گزارش ایلنا، علی یزدانی در سیزدهمین همایش سالانه نظام مهندسی معدن کشورکه هم اکنون در در دهکده ساحلی بندرانزلی در حال برگزاری است، گفت: در کشور بیش از ۸ هزار تشکل صنفی داریم که با این وجود تشکلی که بر اساس قانون و حفظ انفال حرکت کند کم است.

وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی، تعالی فرهنگی و توسعه دانش فناورانه براساس فرمایش مقام رهبری در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.

یزدانی تعامل نظام مهندسی صنایع را با وزارتخانه مثبت ارزیابی کرد و گفت: جایگاه نظام مهندسی معدن باید بیش از پیش ارتقا یابد.

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت نقش دولت در صیانت از اموال و انفال را بسیار موثر دانست و افزود: معدن ثروت خدادادی است و اگر خوب مدیریت شود می‌تواند اثرات بسیار خوب و سازنده‌ای داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه همه مولفه‌های اقتصاد مقاومتی در بخش معدن وجود دارد، تاکید کرد: توسعه بخش معدن با توسعه ساختار دولتی میسر نخواهد شد.

یزدانی خاطرنشان کرد: فضای رسانه فضای ثانیه‌ها است و متاسفانه کمتر از فضای رسانه برای معرفی بخش معدن استفاده شده است.

وی افزود: شورای توسعه مهندسی معدن با گذشت ۱۲ سال از تصویب قانون تشکیل نشده است و لازم است همه در تدوین این سیاستها کمک کنند.

 

معدن وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر