کد خبر: 293375 A

معاون فرماندار کاشان

ایلنا: معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی فرمانداری کاشان گفت: طرح توزیع بسته‌بندی قطعات مرغ از ابتدای مرداد آغاز شده است و تمامی فروشندگان مرغ موظف هستند مرغ و قطعات آن را تنها به صورت بسته‌بندی در اختیار همشهریان قرار دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان  محسن فخری در جمع خبرنگاران افزود: توزیع مرغ گرم به ‌صورت بسته‌بندی شده طرح مناسبی است که در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان صورت می‌گیرد و شرایط ذخیره و نگهداری و توجه به مسائل بهداشتی را برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان آسان می‌کند.

فخری افزود: کدر رهگیری درج شده در بسته بندی مرغ و قطعات آن باعث می‌شود که بوسیله آن کلیه مراحل از مرغداری، کشتارگاه، بسته‌بندی تا توزیع مرغ و قطعات آن تحت نظارت و کنترل قرار گرفته و هر زمان قابل رهگیری باشد.

وی یادآور شد: بسته بندی به خریداران کمک می‌کند تا از تاریخ تولید و انقضا مطلع شده و از خرید محصول کم کیفیت خودداری کنند..

فخری گفت: با توجه به این که تاریخ مصرف مصرف تازه 72 ساعت است قبل از اجرای این طرح برخی از فروشندگان بعد از طی شدن این تاریخ مرغ در زیرزمین فروشگاه  قطعه‌بندی و زعفرانی کرده و به این صورت در اختیار خریداران قرار می‌دادند که تهدیدی برای سلامتی و بهداشت خود و خریداران بود.

وی افزود: در بعضی موارد گزارش شده بود که فروشندگان در قطعه‌بندی و زعفرانی کردن قطعات از مواد رنگی یا شیمیایی می‌کنند که با اجرای این طرح از این تخلف نیز جلوگیری می‌شود.

معاون فرماندار کاشان تأکید کرد: در حال حاضر مرغ در شرکت‌های معتبر و زیر نظر دامپزشک از طریق اداره دامپزشکی شهرستان کشتار و به صورت کامل و قطعه‌بندی شده بسته‌بندی و در یک فرآیند کاملاً بهداشتی وارد بازار می‌شود.

فخری تصریح کرد: کلیه توزیع کنندگان مرغ و قطعه‌بندی در سطح شهرستان موظف هستند تنها به صورت بسته‌بندی اقدام به عرضه مرغ و قطعه کرده و شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقدام به اطلاع‌رسانی از طریق اداره دامپزشکی یا شماره 124 اداره صنعت معدن و تجارت کرده تا در اسرع وقت پیگیری شود.

معاون فرماندارکاشان یادآور شد: این طرح طی یک اقدام مشترک و با محوریت فرمانداری ویژه کاشان و همکاری اداره دامپزشکی شهرستان، اداره صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، اماکن عمومی نیروی انتظامی و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، اتحادیه فروشندگان مرغ و تخم مرغ و شرکت تعاونی مرغداران اجرا شده است.

مرغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر