کد خبر: 293348 A

فرماندار ساری

ایلنا: فرماندار ساری از خسارت 2 میلیارد تومانی سیلاب هفته گذشته در شهرستان خبر داد.

به  گزارش ایلنا به نقل از  روابط عمومی فرمانداری شهرستان ساری، جواد واحدی گفت: مدیریت بحران تنها در تهیه امکانات و تجهیزات نیست.باید طرح جامع مدیریت خطرپذیری و بحران شهرستان تهیه شود

فرماندار ساری با تاکید بر اینکه با مدیریت ، درایت وارائه راهکارهای اصولی باید بر حوادث و بحران‌ها غلبه کرد و خسارت‌ها رابه حداقل رساند خاطرنشان کرد: با توجه به خطر پذیری بالای مازندران باید طرح جامع مدیریت خطرپذیری و مدیریت بحران شهرستان تهیه شود.

فرماندار مرکز استان با اشاره به اینکه متاسفانه بیشترین خسارت‌ها در راستای ساخت‌و سازهای غیر مجاز بوده است،تاکید کرد: مسئولان باید با درایت و قدرت در برابر تغییر کاربری‌ها و سازههای غیر مجاز بایستند.

مسئول ارشد شهرستان ساری خاطرنشان‌ کرد: در برخورد با ساخت‌و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری خط قرمز نداریم و در برخورد با ساخت‌و سازهای غیرمجاز قانون منع خدمات در دستور کار دستگاه‌ها قرار گیرد.

واحدی جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم راه‌های ارتباطی و روخانه‌ای را هدف افزایش ضریب ایمنی مطرح کرد و افزود: در روستاها نیزمجریان طرح هادی و دهیاران با نظارت دقیقتر و موقعیت مکانی و جغرافیایی روستا ازساخت‌و سازهای بی‌رویه و غیر مجاز جلوگیری و براساس اصول و فنون ساختمانی روستاها را ایمن کنند.

وی درباره میزان خسارت واردشده به کشاورزان از سیل و بارندگی‌های اخیر گفت: خسارت زیربنایی چندانی ناشی از سیل در بخش کشاورزی نداشتیم، اما محصولات کشاورزان خسارت دیدند.

 

فرماندار ساری سیلاب مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر