کد خبر: 290005 A

مدیرکل کمیته امداد لرستان

ایلنا: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان گفت: سخت گیری بیش از حد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه موجب شده که فقط 33 درصد از منابع بانکی در بخش تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد در شهرستان بروجرد جذب شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بروجرد، ولی‌الله منتظری ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان اظهار کرد: این در حالی است که در برخی شهرستانهای کم‌جمعیت و با منابع مالی پایین استان لرستان جذب منابع به منظور ایجاد اشتغال مددجویان بالغ بر 90 درصد بوده است.

وی با اشاره به دارا بودن رتبه بالای شهرستان بروجرد در ایجاد اشتغال در میان مددجویان کمیته امداد امام خمینی در سال‏‌های گذشته، عنوان کرد: این در حالی است که این شهرستان در سال گذشته در زمینه ایجاد اشتغال مددجویان در مقایسه با سایر شهرستانهای استان در رتبههای پایین جدول قرار گرفته است.

این مسئول تاکید کرد: برخی بانکها همکاری مطلوبی در اعطای تسهیلات خودکفایی مددجویان در این شهرستان نداشته‌‏اند.

منتظری با انتقاد از عملکرد بانک های عامل در پرداخت تسهیلات بانکی به مددجویان کمیته امداد شهرستان بروجرد گفت: سخت گیری بیش از حد بانکها در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه موجب شده که فقط 33 درصد از منابع بانکی در بخش تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد در شهرستان بروجرد جذب شود.

منتظری با اشاره به لزوم برگزاری جلسات بیشتر کارگروه اشتغال در شهرستان بروجرد، یادآور شد: تعداد جلسات برگزار شده در این زمینه در مقایسه با سایر شهرهای استان بسیار پایین بوده و این خود در پایین بودن جذب منابع سهیم بوده است.

وی افزود: شهرستان بروجرد از میان 3 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته به منظور معرفی طرح‏‌های اشتغال مددجویان کمیته امداد امام خمینی موفق به جذب یک میلیارد و 300 میلیون تومان شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان لرستان با اشاره به عدم تعامل مسئولان بانک‏‌ها و سخت‌گیری برخی از آنها، تصریح کرد: بانک‏‌ها با رعایت نکردن برخی قوانین بانکی از متقاضیان وام‏‌های خودکفایی که معمولا عدد ریالی تسهیلات آنها پایین‏‌تر از 15 میلیون تومان است، بیش از دو ضامن درخواست کرده‌‏اند.

منتظری با اشاره به اینکه درصد انحراف طرحهای ارائه شده از سوی کمیته امداد امام خمینی کمتر از سایر ادارات است، اضافه کرد: دلایل پایین بودن این درصد انحراف را باید در نظارت مداوم ناظران استانی جست‌وجو کرد.

وی ادامه داد: به منظور پایداری در مشاغل ایجاد شده در میان مددجویان این نهاد حمایتی 50 درصد از بیمه اشتغال به این افراد اختصاص داده شده است.

این مسئول با اشاره به اهمیت عزت نفس مددجویان کمیته امداد امام خمینی، تاکید کرد: این نهاد حمایتی همه تلاش خود را به منظور خودکفایی خانواده‏‌های زیر پوششی که توان اشتغال را دارند، به کار بسته است.

کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر