کد خبر: 289846 A

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان

ایلنا: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان با اشاره به سفر قریب الوقوع رییس جمهور به استان، گفت: بعد از سفر رهبری، سفر آقای روحانی به کردستان نقطه عطفی برای استان بوده و قطعاً خبرهای خوبی را برای مردم ما در پی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سنندج؛ علیرضا آشناگر شامگاه دیروز در دیدار با نمایندگان احزاب و تشکل‌های اصلاح‌طلبان کردستان با تاکید بر تفاوت سفر دکتر روحانی با سفرهای انجام شده در دولت‌های نهم و دهم، اظهار کرد: در این سفر مصوبات فی‌البداهه نبوده و با توجه به سفرهای وزرا و معاونان رئیس جمهور به استان، نیازها و فرصت‌ها شناسایی شده و مصوبات بر همین اساس خواهد بود.  

وی با یادآوری نیاز 7 هزار میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استان خاطرنشان کرد: علاوه بر اولویت‌بندی این پروژه‌ها، زیرساخت‌های استان از جمله راه، راه‌آهن و غیره نیز مدنظر قرار دارد.

آشناگر با اشاره به اینکه از مجموع اعتبارات مصوب در سه سفر انجام شده در دولت‌های نهم و دهم فقط 30 درصد آن اختصاص یافته گفت: قطعاً در سفر دکتر روحانی به استان خیلی بیشتر از سر جمع سه سفر قبل اختصاص اعتبار خواهیم داشت.

با ایجاد زمینه مشارکت در انتخابات مردم انتخاب واقعی خواهند داشت

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر اهمیت انتخابات پیشرو در اسفند ماه و لزوم خفظ شأن افراد از سوی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان، افزود: باید از تخریب پرهیز شود چرا که تخریب افراد کار آدم‌های ضعیف است.

وی در پاسخ به ابراز نگرانی حاضران در این نشست در خصوص تایید صلاحیت برخی افراد، گفت: شما زمینه مشارکت در انتخابات را ایجاد کنید، نگران نتیجه نباشید مردم خوب انتخاب می‌کنند.

آشناگر همچنین اظهار کرد: در این انتخابات وظیفه دولت این است که اولاً تلاش کنیم یک انتخابات سالم برگزار شود و ثانیاً همه کاندیداها بی‌طرفی ما را قبول کنند.

وی در ادامه از اصلاح‌طلبان خواست باب گفتگو را با رقبا بازکنند و افزود: خیلی از اختلافات سوءتفاهم بوده و قهر سیاسی یک اشتباه است.

به گفته وی دولت تدبیر و امید به مجموعه‌ای از جوانان با استعداد استان اعتماد کرده و سکان مدیریت استان را به آنها سپرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این دیدار در پاسخ به پرسش‌ها و گلایه‌های نمایندگان احزاب و تشکل‌های استان در خصوص چیدمان مدیریتی استان گفت: استفاده از نیروهای مستعد کردستان در چیدمان مدیریتی استان از اهداف اولیه بود که علیرغم دشواری کار به لحاظ وجود برخی محدودیت‌ها، این کار تقریبا با مشورت نمایندگان شما انجام شد و دولت به تنهایی تصمیم گیرنده نبود.

آشناگر با برشمردن نام برخی از مدیران توانمند استان یادآور شد: فرصتی پیدا شده و دولت تدبیر و امید به مجموعه‌ای از جوانان با استعداد استان اعتماد کرده و سکان مدیریت استان را به آنها سپرده است.

وی در خصوص ادامه کار برخی مدیران دولت قبل، اذعان کرد: اگر مدیری نتواند باورها و سیاست‌های دولت را اجرا کند اصراری بر ماندن وی نخواهد بود.

آشناگر در تشریح عملکرد دولت در کردستان گفت:  تعیین هدف، شناخت عوامل توسعه نیافتگی و احصاء عوامل کمک به توسعه استان و انتقال این اطلاعات به مرکز از جمله اقدامات اولیه در راستای کمک به توسعه استان بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یک سال اول استقرار دولت صرف آواربرداری شد افزود: باید منصف باشیم و ببینیم دولت با وجود این محدودیت‌ها چه خدماتی در سطح کشور ارائه کرده است، توفیق دولت در کاهش تورم، کاهش نقدینگی و همچنین توفیقات بین المللی شامل کردستان هم می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان  در پاسخ به انتظارات برای تحقق بیانیه ده ماده‌ای دکتر روحانی اظهار کرد: 2 سال زمان زیادی نیست که همه وعده‌های دولت تحقق یافته تلقی شود، موانع و محدودیت‌هایی وجود دارد اما مسئولان کار خود را بلدند و نیت خیر دارند و از سوی دیگر همه ما باید تلاش کنیم تا وارد عرصه توسعه شویم.

آشناگر خاطرنشان کرد: از دوستان انتظار داریم در اصلاح اشتباهات به دولت کمک کنند، در استقبال مردم از رئیس جمهور مشارکت داشته باشند و به منظور ترویج تفکر اعتدال و همچنین حمایت از دولت در شبکه‌های اجتماعی حضور فعال داشته باشند.

پروژه‌های نیمه‌تمام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر