کد خبر: 287072 A

مدیرکل بازرسی گیلان

ایلنا: مدیرکل بازرسی گیلان با اشاره به معضلات فراوان بوجود آمده در عرصه‌های منابع طبیعی و محیط زیست این استان، تعلل برخی مدیران را از جمله عوامل این وضعیت دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، سیف‌الله مسرور در نشست با خبرنگاران ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای 7 تیر، اظهار کرد: بی‌شک شهید بهشتی و یارانش نقش بسزایی در انقلاب اسلامی ایران داشتند و و می‌توان آنها را طلایه‌داران قوه قضاییه نوین دانست.

وی با بیان اینکه اداره کل بازرسی به دلیل محدودیت‌های قانونی کمتر مجالی برای ارتباط با اصحاب رسانه پیدا می‌کند، افزود: اگرچه به دلیل معذوریت برای ارائه اطلاعات اثبات نشده کمتر در ارتباط مستقیم با رسانه‌ها هستیم اما سوژه بسیاری از پیگیری‌های بازرسی، گزارش منعکس شده در رسانه‌هاست.

مسرور، اصحاب رسانه را چشمان بیدار جامعه خواند و تصریح کرد: قطعا هرگونه اطلاعات قابل پیگیری که از سوی رسانه‌ها مطرح شود، با حساسیت دنبال خواهد شد.

وی گیلان را استانی با چالش‌های فراوان معرفی کرد و افزود: در حال حاضر مهم‌ترین چالش‌های استان که توسط اداره کل بازرسی رصد می‌شود در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست است.

مدیرکل بازرسی گیلان به بیانات مقام معظم رهبری در 17 اسفند 93 پیرامون لزوم حراست از منابع طبیعی و محیط زیست اشاره کرد و گفت: سخنان راهگشای رهبری برای ما اتمام حجت کرد تا بیش از پیش پیگیر این وظیفه باشیم.

وی ادامه داد: گیلان استانی با اراضی حاصلخیز و محدود است که متأسفانه تجاوز متعدد و گسترده‌ای به حریم منابع طبیعی آن صورت گرفته است.

مسرور با بیان اینکه اداره کل بازرسی گیلان امسال بطور ویژه موضوع منابع طبیعی و محیط زیست را در دستور کار خود قرار داده است، عنوان کرد: عزم خود را جزم کرده‌ایم تا شتاب تجاوزات به عرصه‌های منابع طبیعی را که در چند سال گذشته شدت یافته، مهار کنیم.

وی پایین آمدن احساس مسئولیت در مردم نسبت به محیط زیست را از جمله دلایل افزایش تجاوز دانست و افزود: دلیل دیگر این امر ضعف دستگاه‌های مربوطه است.

این مقام نظارتی، عدم وجود ساختار کارآمد و امکانات مناسب را دلیل ضعف عملکرد دستگاه‌ها در حوزه حراست از منابع طبیعی و محیط زیست معرفی و تاکید کرد: قطعا رفع معضلات حوزه منابع طبیعی نیازمند اصلاح این وضعیت است.

مدیرکل بازرسی گیلان همچنین تعلل برخی مدیران و بی‌توجهی آنان به مقوله جنگل و محیط زیست را در وضع پیش آمده دخیل دانست و بیان داشت: همه این شرایط دست به دست هم  داده‌اند و موجب افزایش تجاوز به حریم منابع طبیعی شده‌اند.

 

 

جنگل محیط زیست منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر